zdjecie 6098
2016-04-16T15:22:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dzień otwarty w ostrołęckim Urzędzie Skarbowym [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl

Ostrołęcka „skarbówka” zorganizowała dziś dzień otwarty, podczas którego, każdy podatnik mógł złożyć swoje zeznanie za ubiegły rok lub zasięgnąć porady pracowników. Z oferty tej skorzystało blisko 100 osób.

Podczas dnia otwartego w Urzędzie Skarbowym w Ostrołęce pracowali niemal wszyscy pracownicy odpowiedzialni za obsługę petentów. Złożyć można było m.in. obowiązkowe coroczne zeznanie podatkowe czy uzyskać porady związane z rozliczeniem. Urząd czynny był w godzinach od 9:00 do 13:00. W tym czasie „skarbówkę” odwiedziło około 100 klientów.

- Dzień otwarty zorganizowaliśmy, by umożliwić załatwienie spraw związanych ze złożeniem rocznego PIT-u wszystkim tym, którzy z różnych względów nie mogą tego dokonać w tygodniu w godzinach pracy naszej placówki. Nasza dzisiejsza oferta spotkała się z dość dużym zainteresowaniem ze strony podatników – powiedział nam naczelnik US w Ostrołęce, Jerzy Kwiatkowski.

W tym roku z terenu obsługiwanego przez ostrołęcka „skarbówkę” wpłynąć powinno około 40 tysięcy rocznych zeznań podatkowych od osób fizycznych. Do dziś PIT 37 – dla osób indywidualnych nie prowadzących żadnej działalności gospodarczej – złożyło już około 75% podatników. Niemal połowa PIT-ów wpłynęła drogą elektroniczną. Dla porównania, w roku ubiegłym zeznanie poprzez portal e-deklaracje złożyło w Ostrołęce około 35%  podatników.

- Elektroniczna forma rozliczenia PIT-u jest już teraz dużo popularniejsza niż przed rokiem. Z opcji tej korzysta coraz większa liczba podatników. My, ze swej strony także zachęcamy do takiego właśnie rozliczenia, z tego względu, że dla naszego klienta jest to przede wszystkim wygodniejsze, zajmuje mniej czasu i oszczędza pieniądze, których nie musimy już wydawać na wypełnienie zeznania w biurze rachunkowym. Jeśli otrzymaliśmy jeden lub kilka PIT-ów 11 od pracodawców, i wybierzemy rozliczenie przez portal e-deklaracje, to po zalogowaniu się do systemu poprzez podanie numeru PESEL wszystkie dane zostaną automatycznie pobrane. Jedyne co wówczas podatnik musi zrobić, to określenie ulg z jakich chce skorzystać i podanie dochodu uzyskanego w roku 2014. Po wpisaniu tych danych należny podatek i ewentualna nadpłata lub niedopłata zostaną automatycznie policzone – dodaje Kwiatkowski.

Dzień otwarty w Urzędzie Skarbowym to nie jedyna forma „wyjścia” do podatników. Urzędnicy organizują także liczne akcje informacyjne, podczas których służą swoimi poradami oraz pomagają wysłać formularz poprzez serwis e-deklaracje. Przypomnijmy, że podobna akcja, organizowana w Galerii Bursztynowej, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Ostrołęki i powiatu. Najbliższą sposobność do skorzystania z takiej, bezpłatnej formy rozliczenia PIT-u będzie we wtorek, 19 kwietnia, w ostrołęckim ratuszu.

Także dla podatników zamieszkujących na terenie powiatu ostrołęckiego urząd skarbowy przygotował pewne udogodnienia. W urzędach gmin w Myszyńcu, Kadzidle i Goworowie w określonych dniach tygodnia dyżurują pracownicy „skarbówki” pomagający w wypełnieniu PIT-ów.

Tradycyjnie przygotowana będzie także specjalna opcja dla spóźnialskich – w ostatnie dni kwietnia urzędnicy dłużej będą przyjmować zeznania roczne, a dla tych, którym przypomni się dopiero „za pięć dwunasta” dostępna będzie specjalna urna, gdzie do północy 2 maja wrzucić będzie można swoje zeznanie. Urna, przy której dyżur pełnić będzie ochrona, ustawiona zostanie w bramie Urzędu Skarbowego przy ulicy Przechodniej w Ostrołęce.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
grudzień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  1  2  3  4  5  6
dk7  8  9  10  11  12  13
dk14  15  16  17  18  19  20
dk21  22  23  24  25  26  27
dk28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 6098