eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dzień Pracownika Socjalnego w ostrołęckim DPS-ie [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
fot. DPS Ostrołękafot. DPS Ostrołęka
REKLAMA

W listopadzie obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji podopieczni Domu Pomocy Społecznej przygotowali dla swoich opiekunów niespodziankę w postaci pokazu artystycznego.

Obchody Dnia Pracownika Socjalnego rozpoczęło uroczyste nabożeństwo w intencji pracowników DPS-u, które poprowadził ks. Zbigniew Piętka. Następnym punktem uroczystości był występ mieszkańców DPS-u dedykowany pracownikom w podziękowaniu za trud, zaangażowanie i serce okazywane każdego dnia. Występ składał się z dwóch części. Pierwszą z nich stanowił koncert z repertuarem muzyki gospel w wykonaniu mieszkańców placówki. Następnie „pociąg” poprowadził widzów w podróż po Grecji, Indiach i Rosji.

Występ mieszkańców przyjęty został z dużym aplauzem, były wzruszenia, radość, a co najważniejsze pozostała miła rodzinna atmosfera.

Drugą częścią spotkania było uroczyste wręczenie okolicznościowych nagród dla pracowników DPS-u.  W tym roku nagrody te otrzymało 13 osób. Są to:
– Liżewska Agnieszka
– Bielarczyk Elżbieta
– Pych Marianna
– Mamińska Wioletta
– Serowik Barbara
– Napiórkowska Mirosława
– Karwowska Mirosława
– Frąckiewicz Helena
– Goździewska Agnieszka
– Choromańska Jolanta
– Budna Ula
– Mierzejewska Teresa
– Myszkiewicz Ania

W dalszej części spotkania zostały wręczone awanse zawodowe. Spotkanie zakończyło się okolicznościowym tortem oraz wspólnym spotkaniem przy kawie i refleksjami pracowników dotyczących codziennej pracy w DPS-ie.

- Pracę w tym miejscu traktuję jako służbę drugiemu człowiekowi. Uważam, że praca w opiece społecznej nie jest dla każdego. Charakter tego zawodu jest bardzo specyficzny i myślę, że nie każdy się tutaj odnajdzie. Na pewno trzeba wykazać ogrom empatii, zrozumienia, na pewno trzeba lubić drugiego człowieka – mówiła Lucyna, pracownik DPS w Ostrołęce.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×