eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dzień Pracownika Socjalnego w ostrołęckim DPS-ie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
fot. www.ostroleka.plfot. www.ostroleka.pl
REKLAMA

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Rolnej w Ostrołęce świętowali Dzień Pracownika Socjalnego. Uroczystości z tej okazji odbyły się w środę 22 listopada w siedzibie placówki.

O 13.00 w kaplicy DPS odbyła się msza święta, którą w zastępstwie księdza kapelana Franciszka Lesieckiego, odprawił ksiądz kanonik Zdzisław Grzegorczyk. W swojej homilii porównał pracę pracowników socjalnych do pracy matki, która poświęca się wychowaniu dziecka. Przypomniał również, że w Dniu Pracownika Socjalnego, kościół wspomina Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

O 14.00 pracownicy DPS ze wszystkich komórek domu – administracji, kuchni, księgowości, oddziałów mieszkalnych, którzy akurat nie pełnili dyżuru zgromadzili się, by wspólnie z zaproszonymi gośćmi świętować.

By podziękować pracownikom DPS w placówce zjawili się przedstawiciele władz miasta: prezydent Janusz Kotowski, wiceprezydent Grzegorz Płocha, przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski oraz dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Iwona Suska.

W podziękowaniu za ciężką pracę, Grażyna Piersa po raz pierwszy przyznała nagrody dyrektora DPS. Otrzymało je dziewięć osób, które w sposób szczególny wypełniały swoje obowiązki, a także poświęcały swój wolny czas, wykazywały inicjatywę w działaniu, cechuje je wyjątkowe zaangażowanie i kreatywność. Kilka osób otrzymało również awanse zawodowe, a wszyscy pracownicy DPS otrzymali skromne nagrody finansowe.

- Pracownicy pomocy społecznej, ludzie którzy bezpośrednio troszczą się o osoby potrzebujące wsparcia, wypełniają rolę szczególną. Można mówić o systemie, o odpowiedzialności państwa, samorządu, ale to będą mimo wszystko tylko sprawy formalne. Znacznie ważniejsze jest to. kto wypełnia te zadania i w jaki sposób. Stąd na stałe mamy wdzięczność wobec Was, którzy wypełniacie na pierwszej linii te wszystkie zadania, które są do wypełnienia. Bardzo mocno za to dziękuję – mówił podczas uroczystości prezydent Ostrołęki, Janusz Kotowski.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×