zdjecie 9271
zdjecie 9271
2017-04-01T11:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dzień Świadomości Autyzmu w „Kolorowej Szkole" [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. Michał Nerwiński
REKLAMA
2
0
0

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Głównym przesłaniem obchodzonego święta jest podnoszenie świadomości społecznej i wiedzy na temat autyzmu.

- Charakterystycznym motywem tej akcji jest kolor niebieski i podświetlanie budynków na niebiesko. „Kolorowa Szkoła" Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ostrołęce również przyłączyła się do akcji! 31 marca zaprosiła wolontariuszy z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Ostrołęce, aby wspólnie celebrować akcję „Autyzm – Chcemy być sobą" – informuje Mariola Ruszczyk oligofrenopedagog.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat autyzmu. Podczas oglądania prezentacji multimedialnej, dowiedzieli się czym jest autyzm, w jaki sposób zachowują się osoby ze spektrum autyzmu. Najwięcej pozytywnych emocji wzbudziły slajdy dotyczące talentów uczniów i pracowników „Kolorowej Szkoły"Niepublicznej Szkoły Podstawowej, bowiem każdy z nas jest inny. Każdy jest wartościowym człowiekiem bez względu na płeć, wiek, czy rasę. Każdy z nas posiada wyjątkowy TALENT! Odkryjmy go zatem wspólnie...

- Kolejnym etapem naszego spotkania było symboliczne „zaświecenie" lampki na niebiesko w celu zsolidaryzowania się ze wszystkimi osobami ze spektrum autyzmu na całym świecie. Wielu wrażeń naszym uczniom, jak i wolontariuszom dostarczył przemarsz ul. Janusza Korczaka w Ostrołęce, w którym podopieczni wraz z zaproszonymi gośćmi rozdawali ulotki dotyczące wiedzy na temat autyzmu. Wychowankowie „Kolorowej Szkoły" byli bardzo zadowoleni, że mogli pomóc w tej słusznej sprawie, tak niewielkim gestem! -  informuje Mariola Ruszczyk oligofrenopedagog.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×