eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Dzień Świętego Patryka w “Dziesiątce” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5741
zdjecie 5741
fot. archiwum szkołyfot. archiwum szkoły
REKLAMA

W miniony piątek, 17 w Szkole Podstawowej nr 10 im. św. Jana Pawła II w Ostrołęce uroczyście obchodzono Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii.

Celem imprezy było przybliżenie uczniom historii, tradycji i kultury irlandzkiej. W projekt włączyli się również nauczyciele innych przedmiotów. W tym dniu uczniowie ubrali się na zielono. Nie zabrakło też fantazyjnych nakryć głowy, czy malowania twarzy. Tu dominowały przede wszystkim trójlistne koniczyny i narodowe barwy Irlandii, czyli zieleń, biel i pomarańcz.

W celu zaznajomienia się z muzyką tego niezwykłego kraju, jakim jest Szmaragdowa Wyspa uczniowie poznali kilka najbardziej charakterystycznych instrumentów muzycznych, a także spróbowały swoich sił w tańcu irlandzkim.

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie poznali historię św. Patryka, obejrzeli filmy prezentujące historię Irlandii. Dzieci z oddziałów I-III też miały swój udział w tym święcie, mianowicie, kolorowały skrzata Leprechauna i szukały ukrytych w klasach trójlistnych koniczynek.

Uczniowie mogli również brać udział w różnych konkursach i wykonać lapbooki a także rozszyfrować zakodowane informacje dzięki QR. Nagrodami w konkursach były wydrukowane na na drukarce 3D, podczas zajęć z informatyki, trójlistne koniczynki.

Tego dnia na obiad w szkolnej stołówce serwowano zupę ogórkową.

Podsumowaniem obchodów Dnia Świętego Patryka było pamiątkowe zdjęcie, do którego pozowała w fotobudce, ubrana oczywiście na zielono, cała społeczność szkolna.

Dzieci i młodzież szkolna bardzo entuzjastycznie włączyli się w obchody tego festiwalu.

Organizatorami tego przedsięwzięcia były: Barbara Klemendorf, Dorota Mierzejewska,

Agata Dąbrowska i Marta Przychodzeń.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×