zdjecie 2486
zdjecie 2486
zdjecie 2486
zdjecie 2486
2019-12-04T08:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dziś ostrołęcka „drogówka” patroluje niebezpieczne przejścia dla pieszych

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
1

Dziś rano ostrołęcka policja rozpoczęła akcję „NURD”, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w pobliżu ruchliwych skrzyżowań i przejść dla pieszych. Działania potrwają do późnych godzin nocnych.

Niechroniony uczestnik ruchu drogowego - pod tym pojęciem kryją się piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Ta grupa jest szczególnie narażona na tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych. W związku z tym dziś o godzinie 6:00 rano  na terenie Ostrołęki i powiatu policjanci rozpoczęli  działania prewencyjno-kontrolne pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Funkcjonariusze ,,drogówki"  podczas prowadzonej akcji zwracają uwagę na wykroczenia popełniane w rejonie przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnej, miejsc niebezpiecznych, będą także stanowczo reagować w miejscach gdzie nagminnie łamane są przepisy prawa.

- Mundurowi obejmują nadzorem odcinki dróg, w których nie ma wydzielonych chodników. W ramach akcji funkcjonariusze zwracają uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego. Pamiętajmy, że dojeżdżając do przejść dla pieszych powinniśmy zawsze zachować szczególną ostrożność. Zwracamy się także z apelem do pieszych, aby dokładnie rozglądali się zanim wkroczą na jezdnię nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych. Zbliżając się do przejścia zwiększmy naszą koncentrację, zdejmijmy kaptur, czy np. odsłońmy parasolkę, która utrudnia nam widoczność.
Ważnym jest, aby podczas przekraczania jezdni skupić się na tym co dzieje się wokół nas, a nie np. na pisaniu sms, bądź przeglądaniu portali społecznościowych, niestety takie sytuację również mają miejsce. Przypominamy, że pieszy w starciu z pojazdem jest na przegranej pozycji. Konfrontacja niechronionego uczestnika ruchu drogowego z samochodem, w najlepszym wypadku skończy się dla niego ogólnymi potłuczeniami ciała – mówi podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Działania potrwają do późnych godzin wieczornych

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×