zdjecie 9015
zdjecie 9015
2019-12-04T08:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dziś ostrołęcka „drogówka” patroluje niebezpieczne przejścia dla pieszych

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
1

Dziś rano ostrołęcka policja rozpoczęła akcję „NURD”, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w pobliżu ruchliwych skrzyżowań i przejść dla pieszych. Działania potrwają do późnych godzin nocnych.

Niechroniony uczestnik ruchu drogowego - pod tym pojęciem kryją się piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Ta grupa jest szczególnie narażona na tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych. W związku z tym dziś o godzinie 6:00 rano  na terenie Ostrołęki i powiatu policjanci rozpoczęli  działania prewencyjno-kontrolne pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Funkcjonariusze ,,drogówki"  podczas prowadzonej akcji zwracają uwagę na wykroczenia popełniane w rejonie przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnej, miejsc niebezpiecznych, będą także stanowczo reagować w miejscach gdzie nagminnie łamane są przepisy prawa.

- Mundurowi obejmują nadzorem odcinki dróg, w których nie ma wydzielonych chodników. W ramach akcji funkcjonariusze zwracają uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego. Pamiętajmy, że dojeżdżając do przejść dla pieszych powinniśmy zawsze zachować szczególną ostrożność. Zwracamy się także z apelem do pieszych, aby dokładnie rozglądali się zanim wkroczą na jezdnię nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych. Zbliżając się do przejścia zwiększmy naszą koncentrację, zdejmijmy kaptur, czy np. odsłońmy parasolkę, która utrudnia nam widoczność.
Ważnym jest, aby podczas przekraczania jezdni skupić się na tym co dzieje się wokół nas, a nie np. na pisaniu sms, bądź przeglądaniu portali społecznościowych, niestety takie sytuację również mają miejsce. Przypominamy, że pieszy w starciu z pojazdem jest na przegranej pozycji. Konfrontacja niechronionego uczestnika ruchu drogowego z samochodem, w najlepszym wypadku skończy się dla niego ogólnymi potłuczeniami ciała – mówi podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Działania potrwają do późnych godzin wieczornych

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~slawek, 23:45 04-12-2019,   -
nie ten kierunek , dopóki nie będziecie karać pieszych , którzy wchodzą na przejście z telefonem przy uchu i w ogóle nie zwracają uwagi na otoczenie , będą ginąć jak muchy w smole.
Obecnie narracja w telewizji i sytuacja po zaistnieniu wypadku jest taka , że kierowca jest winien wszystkiemu , pieszy choć wtargnął z telefonem przy uchu jest niewinny.
Przepraszam za jednym wyjątkiem NAJSZTUBA (tam staruszka miała za dużą prędkość , on jechał powoli ,,sprawnym '' samochodem i miał oczywiście ubezpieczenie OC oraz ,,miał'' uprawnienia do kierowania )  To jedyny przypadek gdzie ,,sprawiedliwości '' stało się zadość
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
×