2018-05-24T07:22:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 2 5
Ostrołęka,

Ekologiczny Czerwony Kapturek uczy jak dbać o środowisko [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
1
1
0
Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Komunalne zorganizowało serię spektakli edukacyjnych, które prezentowane są w miejskich przedszkolach i szkołach. O właściwych postawach mających związanych z segregacją śmieci i dbaniem o środowisko naturalne opowiada „ekologiczny „Czerwony Kapturek”.

Spektakl o Czerwonym Kapturku i jego przygodach w zaśmieconym lesie stanowi część projektu realizowanego przez OPK, którego celem jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Spektakl podejmuje działania informacyjno-edukacyjne z zakresu edukacji ekologicznej, ze szczególnym naciskiem na gospodarkę odpadami komunalnymi oraz segregację śmieci. Prowadzone działania są skierowane do młodego pokolenia, które jest istotnym ogniwem w przekazywaniu zdobytej wiedzy w swoich rodzinach.

Przygody Czerwonego Kapturka oraz jego leśnych przyjaciół zaprezentowane zostaną we wszystkich przedszkolach i szkołach podstawowych funkcjonujących na terenie Ostrołęki.

Wyprawa Czerwonego Kapturka do chorej Babci staje się okazją do przybliżenia widzom piękna przyrody. Niestety Czerwony Kapturek zapomina jak powinien zachowywać się w lesie, głośno śpiewa, zbacza ze ścieżki i rozrzuca śmieci. Na szczęście po rozmowie z Leśniczym, uświadamia sobie swoje złe zachowanie i przyrzeka poprawę. Wraz ze wszystkimi dziećmi uczy się segregacji śmieci.

W przedstawieniu jest także ukazane, jak groźna w skutkach może się okazać rozmowa z
nieznajomym oraz jakie nieprzewidziane sytuacje powstają przez kłamstwa i plotki. Przedstawienie jest interaktywne, angażuje widzów do współtworzenia akcji. Melodyjna muzyka, wpadające w ucho liczne piosenki, bajkowa i żywa scenografia, zrozumiała nawet dla najmłodszego widza akcja, to najistotniejsze walory przedstawienia. W fabułę spektaklu wplecione są podstawowe terminy i pojęcia ekologiczne. Dzieci poznają w ten sposób  istotne treści dotyczące troski o czystość środowiska.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  1  2  3  4