2018-05-24T07:22:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ekologiczny Czerwony Kapturek uczy jak dbać o środowisko [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 6975
1
1
0

Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Komunalne zorganizowało serię spektakli edukacyjnych, które prezentowane są w miejskich przedszkolach i szkołach. O właściwych postawach mających związanych z segregacją śmieci i dbaniem o środowisko naturalne opowiada „ekologiczny „Czerwony Kapturek”.

Spektakl o Czerwonym Kapturku i jego przygodach w zaśmieconym lesie stanowi część projektu realizowanego przez OPK, którego celem jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Spektakl podejmuje działania informacyjno-edukacyjne z zakresu edukacji ekologicznej, ze szczególnym naciskiem na gospodarkę odpadami komunalnymi oraz segregację śmieci. Prowadzone działania są skierowane do młodego pokolenia, które jest istotnym ogniwem w przekazywaniu zdobytej wiedzy w swoich rodzinach.

Przygody Czerwonego Kapturka oraz jego leśnych przyjaciół zaprezentowane zostaną we wszystkich przedszkolach i szkołach podstawowych funkcjonujących na terenie Ostrołęki.

Wyprawa Czerwonego Kapturka do chorej Babci staje się okazją do przybliżenia widzom piękna przyrody. Niestety Czerwony Kapturek zapomina jak powinien zachowywać się w lesie, głośno śpiewa, zbacza ze ścieżki i rozrzuca śmieci. Na szczęście po rozmowie z Leśniczym, uświadamia sobie swoje złe zachowanie i przyrzeka poprawę. Wraz ze wszystkimi dziećmi uczy się segregacji śmieci.

W przedstawieniu jest także ukazane, jak groźna w skutkach może się okazać rozmowa z
nieznajomym oraz jakie nieprzewidziane sytuacje powstają przez kłamstwa i plotki. Przedstawienie jest interaktywne, angażuje widzów do współtworzenia akcji. Melodyjna muzyka, wpadające w ucho liczne piosenki, bajkowa i żywa scenografia, zrozumiała nawet dla najmłodszego widza akcja, to najistotniejsze walory przedstawienia. W fabułę spektaklu wplecione są podstawowe terminy i pojęcia ekologiczne. Dzieci poznają w ten sposób  istotne treści dotyczące troski o czystość środowiska.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1
zdjecie 6975