2022-06-23T08:38:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Erasmus+ w Szkole Podstawowej w Rzekuniu - Rozwijanie odpowiedzialnych, wykształconych postaw i mentalności [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 7318
REKLAMA
zdjecie 7318
1
0
0

W lutym 2022 r. w Szkole Podstawowej w Rzekuniu w ramach programu Erasmus+ rozpoczęła się realizacja dwuletniego projektu DREAM - Developing Responsible Educated Attitudes and Mentalities/Rozwijanie odpowiedzialnych, wykształconych postaw i mentalności.

Koordynatorem tego projektu jest Waldemar Cymes, nauczyciel języka angielskiego Szkoły Podstawowej w Rzekuniu. Partnerami w dwuletniej współpracy są szkoły: Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu, Karesi, Balıkesir, Turcja oraz Agrupamento de Escolas Dr. Alberto Iria, Praça Dr. Alberto Iria, Olhão, Portugalia. W połowie czerwca gmina gościła nauczycieli współprowadzących projekt z wyżej wymienionych placówek - Demet Koçoğlu z Turcji, wraz ze swoim dyrektorem, Bülent Avcı oraz Lucia Tardão z Portugalii.

W dniach 12-15 czerwca br. gościliśmy w Polsce nauczycieli współprowadzących ten projekt z wyżej wymienionych placówek - Demet Koçoğlu z Turcji, która przybyła do nas wraz ze swoim dyrektorem, Bülent Avcı oraz Lucia Tardão z Portugalii. Kilkudniowe spotkanie miało na celu przeanalizowanie dotychczasowych aktywności oraz wyciągnięcie wniosków z zakończonych działań, przygotowanie pod względem organizacyjnym dalszej pracy z uczniami uczestniczącymi w projekcie, jak i zapoznanie nauczycieli zagranicznych ze specyfiką naszej szkoły, gminy, regionu i kraju.
- informuje Bartosz Podolak, wójt gminy Rzekuń.

We wtorek 14 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rzekuniu odbyło się spotkanie koordynatora projektu Erasmus+ DREAM, Waldemara Cymesa w towarzystwie dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzekuniu, Ewy Borkowskiej-Sawickiej, dyrektora oświaty w gminie Rzekuń, Waldemara Skurzyńskiego, przewodniczącej Rady Gminy Rzekuń, Małgorzaty Żebrowskiej oraz nauczycieli goszczących. Nauczyciele z Turcji i Portugalii zaprezentowali swoje szkoły, region i kraj zgromadzonym uczniom Szkoły Podstawowej w Rzekuniu oraz pozostałym uczestnikom.

Dzięki takiej wymianie jaką jest Erasmus+ możemy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat kraju oraz zaobserwować różnice jakie występują między narodowościami.
- dodaje wójt.
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
lub zaloguj się    

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×