eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Ewakuacja szkoły w Jazgarce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2502
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
Dziś rano ewakuowano kilkuset uczniów oraz nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół w Jazgarce. Akcję prowadzili policjanci z posterunku w Kadzidle oraz strażacy ochotnicy.

Dzisiejsza ewakuacja uczniów i pracowników Zespołu Szkół w Jazgarce związana była z ćwiczeniami prowadzonymi wspólnie przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kadzidła oraz funkcjonariuszy ostrołęckiej policji. Przy tej okazji odbyło się także profilaktyczne spotkanie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz odpowiedzialności prawnej dzieci i młodzieży.

- Dzisiaj policjanci z Kadzidła uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z uczniami Zespołu Szkół w Jazgarce. Przeprowadzili oni pogadanki z uczniami klas szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Wśród poruszanych zagadnień było m.in. bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz odpowiedzialność prawna osób małoletnich. Na tym jednak spotkań nie zakończono. Policjanci, a także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kadzidła wzięli udział w ćwiczeniach polegających na ewakuacji uczniów i pracowników szkoły. Należy podkreślić przebiegła ona szybko i co najważniejsze bezpiecznie. Wizytę w szkole policjanci zakończyli prezentacją radiowozu – powiedział nam st. asp. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Kalendarz imprez
grudzień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8  9 dk10  11  12 dk13  14
dk15  16 dk17  18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×