2017-09-01T10:04:27+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Festyn „Wiejskie klimaty” w Tatarach [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Kadzidle
REKLAMA
1
0
0

W niedzielę, 27 sierpnia w Tatarach odbył się kolejny festyn integrujący wieś kurpiowską pod nazwą "Wiejskie klimaty".

Głównym organizatorem tego spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich "Tatarskie Burśtynki". W imieniu koła dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pozyskało Kółko Rolnicze w Tatarach.

Festyn w Tatarch rozpoczął zacięty mecz piłki nożnej kawalerzy - żonaci, który zakończył się remisem. Puchary kapitanom wręczył Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski, a medalami uhonorowała zawodników sołtys Bogumiła Kardaś.

Dla licznie zgromadzonych mieszkańców wsi i przybyłych gości zaśpiewały panie z KGW "Tatarskie Burśtynki" i "Czarne Brzozy" z Czarni i Brzozowej. Zatańczyły również dzieci z zespołu "Mała Kurpianka" z Kadzidła. Wszyscy chętni, mogli skorzystać z bardzo przydatnego i profesjonalnego pokazu udzielania pierwszej pomocy, który poprowadziła Małgorzata Białczak z Kadzidła w ramach akcji WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować".

Nie zabrakło konkursu wiedzy o ruchu drogowym WORD-u, główna nagroda - rower - powędrował do Bartka Cichockiego z Tatar. W konkursie wiedzy "Kurpie - mała ojczyzna" dzieci zmagały się z pytaniami o tańce kurpiowskie, rodzaje wycinanek, strój kurpiowski, a nawet musiały wykazać się znajomością gwary kurpiowskiej.

Został również przeprowadzony konkurs kulinarny "Najsmaczniejsza potrawa z ziemniaków". Serwowano najlepsze wiejskie potrawy, a wszyscy uczestnicy bawili się przy wielkim ognisku, na którym można było samemu upiec kiełbaski i ziemniaki. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, które już tradycyjnie zapewnili animatorzy "Klaunady" z Bartoszyc.

Biorący udział w konkursach, zabawach otrzymali słodkości, liczne nagrody oraz gadżety promocyjne, m.in. z logo LGD "Kurpsie Razem". Festyn zakończyła potańcówka przy muzyce Zespołu Everest.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń