eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Festyn dworcowy w rytmach disco polo i tańca z ogniem [WIDEO, PROGRAM]

REKLAMA
zdjecie 6230
zdjecie 6230
Tegoroczna edycja festynu dworcowego obfituje w liczne atrakcje dla każdego, bez względu na wiek/fot. eOstroleka.plTegoroczna edycja festynu dworcowego obfituje w liczne atrakcje dla każdego, bez względu na wiek/fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
Koncert gwiazdy sceny disco polo i dance – Basty będzie jedną z głównych atrakcji corocznego Festynu Dworcowego na osiedlu Stacja. Oprócz niej na scenie zagra Mamzel, zobaczymy także niesamowity pokaz Teatru Tańca z Ogniem. Zobacz jakie jeszcze atrakcje przygotowali organizatorzy tegorocznej edycji Festynu Dworcowego.

Festyn Dworcowy jest największą imprezą organizowaną przez samorządy osiedlowe w Ostrołęce. Co roku w imprezie odbywającej się na placu przy dworcu PKP udział bierze kilka tysięcy mieszkańców miasta i osiedla Stacja. Tak duże zainteresowanie festynem to bez wątpienia zasługa obfitującego w liczne atrakcje programu. Z całą pewnością każdy – zarówno dzieci, młodzież jak i nieco starsi i ci najstarsi mieszkańcy miasta znajdują podczas imprezy coś dla siebie.

Nie inaczej zapowiada się również tegoroczna edycja festynu. Poniżej przedstawiamy obszerny program imprezy, która odbędzie się w niedzielę, 21 czerwca. Początek o godzinie 12:00:

I Bieg Kolejarza z cennymi nagrodami;
występy dzieci z przedszkola „Chatka Puchatka” i „Bajkowe Przedszkole”;
występy uczniów Zespołu Szkół nr 3 i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej;
występy dzieci z Przedszkola nr 18;
koncert Zespołu Pieśni i Tańca „KURPIE” z Ostrołęki;
koncert  Międzynarodowego Zespołu  Pieśni  i Tańca  Romów „ROMANCA”  z  Olsztyna;
koncert zespołu „Remont” z Ostrołęki;
koncert zespołu disco polo „MAMZEL”;
na zakończenie festynu Teatr Tańca z Ogniem „MANTRA” .
Można będzie spróbować szczęścia w licznych grach, konkursach oraz w loterii fantowej – UWAGA cenne nagrody: sprzęt ogrodniczy i rowery. Przewidziano sprzedaż lokalnych produktów i liczne stoiska gastronomiczne. Koleje Mazowieckie i PKP CARGO SA,  udostępnią do zwiedzania lokomotywy i sprzęt kolejowy. Na trasie Stacja – Kuprie będzie kursował szynobus, przewożący bezpłatnie chętne osoby. W trackie przejazdu odbędzie się konkurs na najlepszą fraszkę o tematyce kolejowej.

Imprezę w „kolejowej atmosferze” poprowadzi ostrołęcki kabaret „SZUJE”, a około godziny 21.30 wystąpi gwiazda wieczoru – „BASTA” – jeden z najlepszych  zespołów  disco-dance  w Polsce

Ponadto: zumba dance, badania lekarskie, trampoliny, zjeżdżalnie i koniki – gratis dla wszystkich uczestników festynu.

Organizatorami festynu są: Prezydent Miasta Ostrołęki Janusz Kotowski,  Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Jerzy Grabowski, Przewodniczący Mirosław Rosak oraz Rada Osiedla „Stacja", Rada Rodziców. Towarzystwo Dróg Żelaznych oraz Dyrekcja Zespołu Szkół nr 3 w Ostrołęce, PKP CARGO, PKP Nieruchomości oraz Koleje Mazowieckie
Kalendarz imprez
sierpień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
 4  5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
 11 dk12  13  14 dk15 dk16 dk17
 18  19  20 dk21  22 dk23 dk24
 25  26  27  28  29  30 dk31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×