2015-06-01T18:40:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Ogólnopolski Głos Profilaktyki pod hasłem „Moda na życie bez uzależnień” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5867
Ostrołęka: Ogólnopolski Głos Profilaktyki, fot. eOstroleka.plOstrołęka: Ogólnopolski Głos Profilaktyki, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 5867

Już po raz drugi w Ostrołęce odbyła się ogólnopolska akcja profilaktyczna wśród promująca dzieci i młodzieży modę na życie bez uzależnień. Podczas pikniku z udziałem służb mundurowych odbyły się liczne konkursy z nagrodami i zabawy sportowe.

II Ogólnopolski Głos Profilaktyki odbył się w poniedziałek, 1 czerwca na boisku przy Szkole Podstawowej nr 10. Punktem kulminacyjnym festynu był o godzinie 14:00 Zryw Wolnych Serc

- Moda na życie bez uzależnień, życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy, to przesłanie Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki, który jest krajowym zrywem wzmocnienia twórczej profilaktyki realizowanej przez społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty". W całym kraju akcja rozpocznie się o tym samym czasie. Celem Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki jest integrowanie obywateli w działaniach na rzecz bezpieczeństwa publicznego oraz spotkanie ludzi pomocnych dla innych, potrafiących wspólnie działać, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami – mówi mł. Asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji. Służby mundurowe przygotowały swoje stoiska z pokazem sprzętu wykorzystywanego na co dzień. Do dyspozycji najmłodszych był m.in.  policyjny symulator jazdy motorowerem, możliwość wykonania odcisków palców przez dzieci, pokaz broni będącej na wyposażeniu ostrołęckich funkcjonariuszy. Można było także obejrzeć radiowozy i motocykle policyjne, pojazdy straży pożarnej i służby więziennej.

Nie zabrakło także konkursu z nagrodami na specjalnie przygotowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego torze rowerowym. Dla najmłodszych MZOSiIT przygotował atrakcję w postaci dmuchanych zabawek. Również Nadleśnictwo Ostrołęka przygotowało szereg atrakcji.

Z pomocą Szkoły Promocji Zdrowia przeprowadzić można było bezpłatne badania profilaktyczne (pomiar poziomu cukru, ciśnienia tętniczego czy wskaźnika BMI).

O oprawę muzyczną podczas festynu dbały lokalne zespoły a wśród nich m.in. Droga na Ostrołękę.

REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×