2015-06-01T18:40:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Ogólnopolski Głos Profilaktyki pod hasłem „Moda na życie bez uzależnień” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Ostrołęka: Ogólnopolski Głos Profilaktyki, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Już po raz drugi w Ostrołęce odbyła się ogólnopolska akcja profilaktyczna wśród promująca dzieci i młodzieży modę na życie bez uzależnień. Podczas pikniku z udziałem służb mundurowych odbyły się liczne konkursy z nagrodami i zabawy sportowe.

II Ogólnopolski Głos Profilaktyki odbył się w poniedziałek, 1 czerwca na boisku przy Szkole Podstawowej nr 10. Punktem kulminacyjnym festynu był o godzinie 14:00 Zryw Wolnych Serc

- Moda na życie bez uzależnień, życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy, to przesłanie Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki, który jest krajowym zrywem wzmocnienia twórczej profilaktyki realizowanej przez społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty". W całym kraju akcja rozpocznie się o tym samym czasie. Celem Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki jest integrowanie obywateli w działaniach na rzecz bezpieczeństwa publicznego oraz spotkanie ludzi pomocnych dla innych, potrafiących wspólnie działać, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami – mówi mł. Asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji. Służby mundurowe przygotowały swoje stoiska z pokazem sprzętu wykorzystywanego na co dzień. Do dyspozycji najmłodszych był m.in.  policyjny symulator jazdy motorowerem, możliwość wykonania odcisków palców przez dzieci, pokaz broni będącej na wyposażeniu ostrołęckich funkcjonariuszy. Można było także obejrzeć radiowozy i motocykle policyjne, pojazdy straży pożarnej i służby więziennej.

Nie zabrakło także konkursu z nagrodami na specjalnie przygotowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego torze rowerowym. Dla najmłodszych MZOSiIT przygotował atrakcję w postaci dmuchanych zabawek. Również Nadleśnictwo Ostrołęka przygotowało szereg atrakcji.

Z pomocą Szkoły Promocji Zdrowia przeprowadzić można było bezpłatne badania profilaktyczne (pomiar poziomu cukru, ciśnienia tętniczego czy wskaźnika BMI).

O oprawę muzyczną podczas festynu dbały lokalne zespoły a wśród nich m.in. Droga na Ostrołękę.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31  1  2  3  4  5  6