2017-07-31T14:10:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Festyn "Kolorowe Jarmarki" w Golance [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowefot. Starostwo Powiatowe
REKLAMA
1
0
0

Mieszkańcy Golanki, ale nie tylko oni, mieli okazję spędzić sobotnie popołudnie i wieczór na festynie pn. "Kolorowe jarmarki". To kolejna z cyklu imprez dla mieszkańców, organizowana w gminie Kadzidło. Na terenie świetlicy wiejskiej mieli okazję spędzić czas w sympatycznej atmosferze i w dobrym towarzystwie młodsi i starsi - o jednych i drugich pomyśleli bowiem organizatorzy. A sprawy organizacji wzięli na siebie: sołtys wsi Anna Skiba, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Golance, Centrum Kultury Kurpiowskiej  w Kadzidle, Kadzidlańskie Stowarzyszenie Kulturalne Bractwo. Wsparcia finansowego udzielił Powiat Ostrołęcki.

Festyn rozpoczął blok zabaw dla dzieci - z animatorami, którzy przy muzyce poprowadzili gry, zabawy i konkursy. Te ostatnie oczywiście z nagrodami. Były i festynowe stoiska z zabawkami, kolorowa wata cukrowa, a także wielka, nadmuchiwana zjeżdżalnia. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego także przyjechał z nagrodami - w tym, główną - rowerem. Żeby je zdobyć należało prawidłowo odpowiedzieć na pytania z tematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczęście uśmiechnęło się do siedmioletniego Bartka, to on z festynu wrócił w rowerem. Z prezentem przyjechał także starosta - panie z miejscowego koła gospodyń otrzymały z rąk Stanisława Kubła i wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Anny Śniadach kuchenkę mikrofalową.

I korzystając z okazji starosta opowiedział o inwestycjach, które w powiat realizuje w gminie Kadzidło.

- Jedna jest już wykonana, odcinek od mostu do Golanki w stronę Gral - 1,6 km, firma Strabag właśnie odstawia  maszyny.  W trakcie robót: od Kadzidła do Golanki, do Sula zostanie zakończona w przyszłym roku. I jest jeszcze  trzecia inwestycja, na którą podpisałem umowę. Chodzi o drogę od tzw. dawnej mleczarni, od skrzyżowania do świetlicy w Golance. Jeszcze w tym roku zostanie wykonana - zapowiedział, składając także podziękowania samorządowi województwa mazowieckiego, na ręce radnego Mirosława Augustyniaka, który jak powiedział jest jedynym solidnym partnerem powiatu w  tych inwestycjach. - Gdyby nie pieniądze unijne i te przekazane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, to ścieżki przy drodze by pewnie nie było.

Nie zabrakło i artystycznych akcentów podczas festynu.  Ze sporym entuzjazmem został przyjęty konkurs "wolna scena". Jako pierwsi zaśpiewali w duecie Teresa Mielnicka z KGW w Babie i radny sejmiku woj. mazowieckiego Marian Krupiński. Śpiewały też Kurpianki z Golanki i Żurawinki.

Zabawa w najlepsze trwała do późnych godzin  wieczornych.

Źródło: Starostwo Powiatowe
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 31  1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×