eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Finał konkursu “Kurpie Zielone w literaturze”. Młodzi recytatorzy zachwycili jury [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2109
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W Lelisie odbył się dziś finał konkursu “Kurpie Zielone w literaturze”. Do zmagań przystąpili finaliści eliminacji gminnych. Dzieci i młodzież prezentowała przed jury wybraną przez siebie twórczość związaną z Kurpiowszczyzną. Wyłonić najlepszych nie było łatwo.

Finał 40. już edycji konkursu recytatorskiego “Kurpie Zielone w literaturze” odbył się we wtorek, 24 października w Centrum Kultury Biblioteki i Sportu w Lelisie. Samorząd gminy Lelis pełnił rolę gospodarza zmagań finałowych, w których udział wzięli laureaci gminnych etapów konkursu.

Konkurs ma na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży literaturą Kurpiowszczyzny, ukazującą przebogate tradycje historyczne, ludzi i pejzaż, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno poezji oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich i rozwijanie umiejętności przekazywania swoich przemyśleń w formie poetyckiej.

Przed jury zaprezentowało 36 uczestników. Byli to uczniowie klas V-VIII szkoły podstawowej. Każdy z nich przygotował wybrany przez siebie wiersz lub gadkę kurpiowską. Tematyka prezentacji - zgodnie z założeniami konkursu - musiała dotyczyć Ziemi Kurpiowskiej.

Uczestnicy doskonale wywiązali się ze swoich zadań, stawiając jurorów przed niełatwym wyborem.

Ostateczne wyniki finałowego etapu konkursu już wkrótce. Posłuchajcie części z prezentacji przygotowanych na dzisiejszy konkurs.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×