zdjecie 9895
zdjecie 9895
zdjecie 9895
2017-05-12T18:25:26+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Finał olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych za nami

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
0

Za nami ogólnopolski finał olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, który jest ukoronowaniem tegorocznej edycji programu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. Gratulujemy zwycięstwa uczniom II Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Starachowicach.

Zwycięzcy tegorocznej edycji olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych otrzymali cenne nagrody rzeczowe, a wygrana ułatwi im rekrutację na wymarzone studia. „Lekcje z ZUS” oraz olimpiada skierowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ale ZUS oferuje także równie ciekawe projekty dostosowane do każdego etapu edukacji młodych ludzi.

- Zakład Ubezpieczeń Społecznych ciągle poszerza swoją ofertę edukacyjną. Płocczanie korzystają już np. z efektów podpisania przez ZUS porozumienia z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Płocku. Realizujemy tam specjalne zajęcia dla studentów, mogą oni także odbywać w naszym oddziale praktyki i staże. Nabierają dzięki temu potrzebnego w życiu doświadczenia. To nie wszystko, ponieważ z myślą o młodzieży w wieku ok. 14-15 lat przygotowaliśmy i realizujemy program edukacyjny „Projekt z ZUS”. Ciekawa lekcja o ubezpieczeniach społecznych dostosowana jest do młodszego odbiorcy. Uczniowie mogą dzięki niej wykazać się także kreatywnością i np. narysować komiks lub nakręcić film nawiązujący do tematu zajęć. To dobra zabawa, a jej efektem jest m.in. poznanie podstawowych informacji o ważnym aspekcie otaczającej nas rzeczywistości. Nie ograniczamy się jednak tylko do nastolatków. Uważam, że na każdym etapie edukacji, nawet w klasach I-III szkoły podstawowej, można pokazać dzieciom uniwersalną prawdę związaną z systemem ubezpieczeń społecznych. Jest nią np. dbanie o osoby starsze i chore, zapobiegliwość, świadomość zagrożenia chorobą, nieuchronność starości. Nigdy nie jest się za młodym na taką „naukę o życiu” – zauważa Beata Pawlińska-Wiak, Dyrektor Oddziału ZUS w Płocku.  Jesteśmy świeżo po finale Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Mogli wziąć w niej udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, w których realizowany był projekt „Lekcje z ZUS” – program czterech lekcji o systemie ubezpieczeń społecznych, które w pewien sposób wprowadzają uczniów w świat dorosłości. Tematami zajęć są np. składki i wynikające z nich świadczenia, a jedna lekcja w całości poświęcona jest prowadzeniu własnej firmy. Rok szkolny zbliża się już do końca, ale pedagodzy dalej mogą zgłaszać się do ZUS. Do nawiązaniu kontaktu zachęcamy szczególnie nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Ich podopieczni znajdują się przecież już niemal u progu rozpoczęcia kariery zawodowej, a wiedza pochodząca z „Lekcji z ZUS” przyda im się w podejmowaniu ważnych, życiowych decyzji.

Ze strony płockiego oddziału ZUS projektami edukacyjnymi zajmuje się Aleksandra Słupska, Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji (tel. (24) 262-52-71 wew. 23-12, tel. kom. 502 009 800, adres mailowy: aleksandra.slupska@zus.pl). Zapraszamy do nawiązaniu kontaktu wszystkich zainteresowanych nauczycieli. Gwarantujemy przygotowanie oraz wsparcie w prowadzeniu zajęć, materiały dydaktyczne oraz wszelką pomoc.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×