2018-09-04T09:00:02+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Firma Elanco wesprze kształcenie przyszłych techników weterynarii z ZSZ nr 2 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5867
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 5867
3
0
0

3 września odbyła się uroczystość podpisania listu intencyjnego dotyczącego współpracy pomiędzy pomiędzy Zespołem Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce a firmą Elanco Animal Health.

W podpisanym dokumencie strony wyraziły chęć wzajemnej współpracy w zakresie kreowania nowoczesnego wizerunku szkolnictwa zawodowego. Współpraca będzie polegać na wspólnym podejmowaniu inicjatyw z zakresu działalności edukacyjnej, doradczej, promocyjnej, organizowaniu oraz realizacji przedsięwzięć mających na celu rozwój szkolnictwa zawodowego oraz propagowania nowoczesnych rozwiązań technicznych w systemie kształcenia zawodowego.

- Podpisanie listu intencyjnego i planowana współpraca z firmą Elanco mają na celu podnoszenie i dostosowanie kwalifikacji przyszłych kadr technicznych do rozwijającego się rynku pracy – powiedział Grzegorz Żebrowski, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce. W naszej szkole kształcimy przyszłych techników weterynarii i wciąż chcemy uatrakcyjniać naszą ofertę edukacyjną Dzięki współpracy z wiodącą weterynaryjną jaką jest Elanco chcemy zapewnić naszym uczniom dostęp do szkoleń i najnowszej wiedzy w dziedzinie, w której się kształcą w naszej placówce – dodał dyrektor Żebrowski.  

- Z wielką przyjemnością podejmujemy współpracę ze Szkołą w zakresie kształcenia przyszłych techników weterynarii – powiedział Piotr Bonisławski, dyrektor ds. UE i dostępu do Rynku na Europę Środkową i Wschodnią w Elanco. Chcemy wspierać działalność edukacyjną placówki a także umożliwić uczniom udział w szkoleniach i zajęciach praktycznych w terenie. Z racji tego, że powiat ostrołęcki jest potęgą na Mazowszu pod względem liczby krów i produkcji mleka, a rolnicy z tego regionu są w czołówce producentów mleka w Polsce zdecydowaliśmy się skupić na tym segmencie produkcji zwierzęcej. Już teraz planujemy serię prelekcji a także udział uczniów w naszych audytach popartych merytoryką Programu Vital 90 Days. Model ten zakłada wykorzystanie współpracy lekarza weterynarii i hodowcy do zredukowania ryzyka zagrożeń występujących w trakcie 60 dni przed wycieleniem i 30 dni po wycieleniu poprzez aktywne uaktualnianie i wprowadzanie w życie protokołu mającego na celu ograniczenie stresu u krów mlecznych i dbałość o ich status zdrowotny przy jednoczesnym pozytywnym wpływie na wydajność.

Amerykańska firma Elanco jest globalną firmą z branży farmacji weterynaryjnej, oferującą kompleksowe produkty i usługi merytoryczne służące poprawie stanu zdrowia zwierząt i wydajności produkcji żywności pochodzenia zwierzęcego w ponad 70 krajach na całym świecie. Elanco obsługuje branże produkcji wołowiny, wyrobów mleczarskich, wieprzowiny, drobiu i produktów akwakultury, jednocześnie zapewniając bogaty asortyment produktów przeznaczonych dla zwierząt towarzyszących.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×