2018-06-21T14:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uczniowie ZSZ nr 1 na praktykach zawodowych w Grecji [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. rchiwum szkoły
REKLAMA
0
0
0

Grupa uczniów ostrołęckiej „jedynki” wzięła udział w praktykach zawodowych w profesjonalnych warsztatach samochodowych w Grecji. Były one realizowane w ramach projektu „ERASMUS+”

W praktykach udział wzięli uczniowie klas trzecich kształcący się w zawodzie technik pojazdów samochodowych. Szkolenie trwało cztery tygodnie i odbywało się w profesjonalnym warsztacie samochodowym. Głównym celem wyjazdu była realizacja zadań wynikających z podstawy programowej oraz poznanie kultury i dziedzictwa narodowego Grecji. Celem kształcenia zawodowego jest przygotowanie uczących się do życia w warunkach współczesnego świata, wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy.

Praktyka zawodowa odbywana w innym kraju, pozwala uczniom na dokonanie analizy porównawczej i określenie mocnych i słabych stron obydwu systemów. W ramach przeprowadzonych działań, uczniowie mogli obserwować i uczestniczyć w procesie bieżących napraw mechanicznych i blacharskich oraz serwisowania pojazdów samochodowych.  Zajęcia odbywały się w specjalistycznym serwisie samochodowym pod okiem doświadczonego opiekuna  Noylasa Asteriosa, który kilkanaście lat pracował w Niemczech w zakładzie BMW.  Z tej racji uczniowie mieli możliwość porozumienia się w języku niemieckim, a ponadto przyswoić nowe słownictwo z zakresu języka branżowego.

Podczas praktyk uczniowie mieli możliwość zdobyć nowe doświadczenia i podnieść swoje kompetencje zawodowe. Poznali stosowane za granicą nieco inne technologie oraz standardy organizacji zaopatrzenia, napraw i kontroli. Zapoznali się z zasadami sporządzania dokumentacji technicznej i jej analizy. Oprócz bieżących napraw, wykonywali tak złożone czynności jak wymiana silnika wraz z osprzętem. Przeszli przez cały proces przygotowania powierzchni blacharskiej do lakierowania.

Oprócz zajęć edukacyjnych uczniowie mogli też zwiedzić ciekawe zakątki Grecji, zapoznać się z tamtejszą kulturą i posmakować regionalnych potraw.

Dzięki programowi praktyk obfitującemu w liczne zajęcia merytoryczne i edukacyjne oraz rozrywkowe młodzież wróciła  do kraju z bagażem nowych doświadczeń zawodowych i niezapomnianych wrażeń estetycznych.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×