2018-03-16T10:49:48+01:00 eOstroleka.pl 10 0 3 6.7
Ostrołęka,

SPS Handel obejmuje patronatem technikum handlowe z ZSZ nr 3 i ZSZ nr 4 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. www.ostroleka.pl
REKLAMA
2
1
2
Najlepszy komentarz
~Sonia, 18:52 17-03-2018,   -
Ciekawe jak dlugo!po 2 ile na praktyki wezmie  po  miesiacu!a moze  tak dolozyc do szkoly i wycieczek
odpowiedz   •   oceń :  
Dwie klasy o profilu technik handlowiec z ZSZ nr 3 i ZSZ nr 4 objęła swoim patronatem firma SPS Handel. Podpisana między ostrołęckim samorządem a spółką umowa jest jednym z pierwszych efektów powstającego właśnie „Nawigatora dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych”.

Umowę patronacką pomiędzy spółką SPS Handel a samorządem, który jest organem prowadzącym dla szkół, podpisali – prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski oraz Marek Szczepanek prezes zarządu SPS Handel.

- Niestety, wciąż wielu fajnych, młodych ludzi znika z Ostrołęki, dlatego że nie mają perspektywy pracy. Teraz może się to zmienić, skoro ważna, duża firma wykazuje zaangażowanie i chęć współpracy. Chcielibyśmy również, by absolwenci, którzy do was trafią byli jak najlepiej przygotowani do pracy. Mamy przeświadczenie, że nasza młodzież nie jest w niczym gorsza, ani mniej zdolna tylko czasem mają trochę mniej szans, choć trzeba podkreślić że mamy również wspaniałe przykłady przedsiębiorców, którzy osiągnęli sukces a pochodzą z naszego regionu – mówi prezydent Kotowski

Propozycja objęcia patronatem klas o profilu technik handlowiec wypłynęła podczas spotkania, które odbyło się w ratuszu 7 lutego. Wówczas Mirosław Rosak, dyrektor wydziału oświaty przedstawił właścicielom lokalnych firm „Nawigator dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych”, który wydał samorząd.

Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny SPS Handel Marek Szczepanek podkreślił, że jako nauczyciel doskonale rozumie potrzeby szkół i uczniów.

- Jestem nauczycielem, dlatego tematy związane z edukacją są mi bliższe niż innym biznesmenom. Z drugiej strony, okolice dawnego budynku ZSZ nr 3 i ZSZ nr 4 to moje rodzinne okolice, więc rozumiem również ich problemy. Będziemy chcieli, by praktyki dla młodych ludzi były dobrze przygotowane merytorycznie. Już teraz mamy kilku uczniów z ostrołęckich szkół, którzy chcieliby w wakacje i weekendy odbyć płatne praktyki w naszym zakładzie – mówił Marek Szczepanek.

Klasa patronacka to szansa również dla zespołów szkół zawodowych. "czwórka", która kształci handlowców od dawna może rozwinąć skrzydła, a nieco młodsza "trójka" będzie miała szansę uatrakcyjnić ofertę i przyciągnąć nowych uczniów.

- Dla naszej szkoły, która uczy przyszłych handlowców od lat jest to chwila wyjątkowa. Wcześniej współpracowaliśmy np. z PSS Społem, ale nigdy nie miało to takiego charakteru. Mamy nadzieję, że ta umowa zaprocentuje i wpłynie na to, że kierunek będzie się dynamicznie rozwijał – mówiła Anna Przygoda Majewska, dyrektor ZSZ nr 4.

- To jest dla nas szansa, bo jesteśmy mniejszą placówką niż ZSZ nr 4. Dołożymy wszelkich starań, żeby w przyszłym roku nabór na kierunek handlowy był jeszcze większy a młodzi ludzie zakończyli go z jeszcze lepszą wiedzą i być może znaleźli pracę w naszych lokalnych zakładach – podkreśliła dyrektor ZSZ nr 3, Marzena Borkowska.

Jest to druga umowa tego typu podpisana przez Miasto Ostrołęka. Pierwszą podpisano z Grupą Energa.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 20:14 16-03-2018,   0%
A katechezą zajmie się osobiście
odpowiedz   •   oceń :  
~Sonia, 18:52 17-03-2018,   -
Ciekawe jak dlugo!po 2 ile na praktyki wezmie  po  miesiacu!a moze  tak dolozyc do szkoly i wycieczek
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31  1  2  3