2018-03-16T10:49:48+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

SPS Handel obejmuje patronatem technikum handlowe z ZSZ nr 3 i ZSZ nr 4 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. www.ostroleka.pl
REKLAMA
2
1
2

Dwie klasy o profilu technik handlowiec z ZSZ nr 3 i ZSZ nr 4 objęła swoim patronatem firma SPS Handel. Podpisana między ostrołęckim samorządem a spółką umowa jest jednym z pierwszych efektów powstającego właśnie „Nawigatora dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych”.

Umowę patronacką pomiędzy spółką SPS Handel a samorządem, który jest organem prowadzącym dla szkół, podpisali – prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski oraz Marek Szczepanek prezes zarządu SPS Handel.

- Niestety, wciąż wielu fajnych, młodych ludzi znika z Ostrołęki, dlatego że nie mają perspektywy pracy. Teraz może się to zmienić, skoro ważna, duża firma wykazuje zaangażowanie i chęć współpracy. Chcielibyśmy również, by absolwenci, którzy do was trafią byli jak najlepiej przygotowani do pracy. Mamy przeświadczenie, że nasza młodzież nie jest w niczym gorsza, ani mniej zdolna tylko czasem mają trochę mniej szans, choć trzeba podkreślić że mamy również wspaniałe przykłady przedsiębiorców, którzy osiągnęli sukces a pochodzą z naszego regionu – mówi prezydent Kotowski

Propozycja objęcia patronatem klas o profilu technik handlowiec wypłynęła podczas spotkania, które odbyło się w ratuszu 7 lutego. Wówczas Mirosław Rosak, dyrektor wydziału oświaty przedstawił właścicielom lokalnych firm „Nawigator dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych”, który wydał samorząd.

Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny SPS Handel Marek Szczepanek podkreślił, że jako nauczyciel doskonale rozumie potrzeby szkół i uczniów.

- Jestem nauczycielem, dlatego tematy związane z edukacją są mi bliższe niż innym biznesmenom. Z drugiej strony, okolice dawnego budynku ZSZ nr 3 i ZSZ nr 4 to moje rodzinne okolice, więc rozumiem również ich problemy. Będziemy chcieli, by praktyki dla młodych ludzi były dobrze przygotowane merytorycznie. Już teraz mamy kilku uczniów z ostrołęckich szkół, którzy chcieliby w wakacje i weekendy odbyć płatne praktyki w naszym zakładzie – mówił Marek Szczepanek.

Klasa patronacka to szansa również dla zespołów szkół zawodowych. "czwórka", która kształci handlowców od dawna może rozwinąć skrzydła, a nieco młodsza "trójka" będzie miała szansę uatrakcyjnić ofertę i przyciągnąć nowych uczniów.

- Dla naszej szkoły, która uczy przyszłych handlowców od lat jest to chwila wyjątkowa. Wcześniej współpracowaliśmy np. z PSS Społem, ale nigdy nie miało to takiego charakteru. Mamy nadzieję, że ta umowa zaprocentuje i wpłynie na to, że kierunek będzie się dynamicznie rozwijał – mówiła Anna Przygoda Majewska, dyrektor ZSZ nr 4.

- To jest dla nas szansa, bo jesteśmy mniejszą placówką niż ZSZ nr 4. Dołożymy wszelkich starań, żeby w przyszłym roku nabór na kierunek handlowy był jeszcze większy a młodzi ludzie zakończyli go z jeszcze lepszą wiedzą i być może znaleźli pracę w naszych lokalnych zakładach – podkreśliła dyrektor ZSZ nr 3, Marzena Borkowska.

Jest to druga umowa tego typu podpisana przez Miasto Ostrołęka. Pierwszą podpisano z Grupą Energa.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×