eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Fontanna gejzerowa dopiero po wakacjach. Wykonawca zrezygnował z realizacji zamówienia

REKLAMA
zdjecie 5465
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 5465
Jak udało nam się dowiedzieć, firma, która wygrała przetarg na budowę fontanny gejzerowej na placu przy scenie miejskiej zrezygnowała z realizacji inwestycji. Konieczność przygotowania nowego przetargu sprawi, że fontanna powstanie najprawdopodobniej dopiero po wakacjach.

Fontannę gejzerową przed sceną miejską przy ulicy Prądzyńskiego za kwotę około 670 tys. zł wybudować miała firma Gutkowski z Leszna, która wygrała rozstrzygnięty pod koniec maja przetarg. Wykonawca stwierdził jednak, że nie będzie w stanie dotrzymać wymaganego przez ostrołęcki ratusz terminu i zrezygnował z podpisania umowy.

- W związku z zaistniałą sytuacją zmuszeni będziemy ogłosić kolejne postępowanie przetargowe. Czas trwania procedury przetargowej uniemożliwi zrealizowanie inwestycji w tym sezonie, dlatego też przetarg rozpisany zostanie z uwzględnieniem nowego terminu. Fontanna powstałaby już w przyszłym roku – powiedział nam Paweł Stańczyk.

Według zatwierdzonego już projektu fontanna będzie miała kształt okręgu okręgu o promieniu około 10 metrów i powierzchni blisko 80 m2. Składać się będzie z wodnych gejzerów umieszczonych pod płytami wykonanymi z paneli antypoślizgowych. Umożliwi to bezpieczne chodzenie nawet po mokrej nawierzchni.

Kalendarz imprez
marzec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 23  24  25  26  27  28 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11  12  13  14  15
dk16  17 dk18  19 dk20  21  22
dk23 dk24 dk25  26  27  28 dk29
dk30  31  1  2  3  4  5
×