2022-04-28T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Garaż blaszany - jak wybrać?

REKLAMA
zdjecie 6394
REKLAMA
zdjecie 6394

Łatwe i lekkie do postawienia konstrukcje blaszanych garaży to znakomite oraz ekonomiczne rozwiązanie dla wielu branż. Garaże blaszane są jednak stosowane najczęściej na posesjach. Producent garaży blaszanych zazwyczaj daje szerokie możliwości zamówienia różnych form, proporcji oraz opcji wykończenia. Warto pamiętać, że popularny garaż blaszany o wymiarach 3 × 5 m można postawić obok własnego domu bez pozwolenia. Wystarczy, że odpowiednio przygotujemy teren. Co jeszcze warto wiedzieć o „blaszakach”? Jak je wybrać?

Garaże metalowe – funkcjonalność, najważniejsze informacje

Dawniej garaż blaszany był kojarzony głównie z małą estetycznym wyglądem i prostym wykonaniem. Obecnie do produkcji używa się coraz lepszych materiałów, np. blachy ocynkowanej, a takie konstrukcje stalowe są stworzone po to, by przetrwać lata. Dodatkowym atutem jest możliwość wyboru pośród szerokiej gamy wzornictwa, wykończenia, czy kolorów.

Współczesne garaże mogą mieć dach dwuspadowy lub płaski. Można wyposażyć je w dwie niezależne bramy, lub jedną uchylną. To konstrukcje, które z powodzeniem mogą służyć także jako pomieszczenia gospodarcze. Ich zalet jest jeszcze więcej.

Z pewnością jest to przystępna cena, a także duża trwałość. Najtańszymi rozwiązaniami są zwykle blachy cynkowane, jednak ich wygląd przeważnie odbiega od wymarzonego ideału. Nowoczesne garaże sprawiają, że taki obiekt z powodzeniem może imitować drewnianą konstrukcję.

Zobacz więcej na: www.maritom.pl

Różne typy konstrukcji dostosowane do indywidualnych wymagań klienta - producent garaży blaszanych

To jak urządzimy nasz garaż blaszany, zależy tylko od nas. Możemy wybrać garaż dwu- lub jednostanowiskowy. Kluczowe kwestie,które musimy na pewno rozważyć to także rodzaj bramy garażowej, dachu, blachy oraz powierzchnia samego obiektu. Oprócz tego istotne jest także jego przeznaczenie.

Garaże blaszane jako warsztat lub jako pomieszczenia gospodarcze

To jak wykorzystamy przestrzeń, często definiuje konfiguracja garażu. Czasami mogą służyć jako schowki budowlane, nierzadko traktowane są jako warsztat. W takim przypadku konieczne jest zastosowanie odpowiedniej przestrzeni na niezbędne narzędzia. Przyda się także miejsce do magazynowania. Warto zastanowić się także nad odpowiednim rozmieszczeniem regałów i szuflad.

Garaże ocynkowane po odpowiedniej konfiguracji mogą stać się miejscem, które ochroni również nasze ogrodowe wyposażenie przed niepogodą. Mowa tutaj np. o meblach ogrodowych, kosiarce i nie tylko. Dla Panów bardzo ważną informacją jest zapewne fakt, iż może być to miejsce, gdzie w spokoju będą mogli godzinami zajmować się majsterkowaniem.

Garaż blaszany wyłącznie na samochody

W przypadku konstrukcji blaszanej służącej jedynie na wjazd samochodu sprawa jest o wiele prostsza. Główną cechą w tym przypadku, na której powinniśmy się skupić, jest rozmiar wiaty. Musimy zmieścić tutaj nie tylko samo auto, ale także zostawić miejsce na swobodne otwieranie drzwi oraz pozostałe gadżety motoryzacyjne – opony, felgi, środki czystości itd.

To, jaki garaż wybierzemy, zależy tylko od naszych upodobań i wymagań. Garaże wykonane mogą być z wysokojakościowych materiałów, (np. blachy akrylowej) odpornych na różne czynniki i warunki atmosferyczne. To czy wybierzemy model z dachem dwuspadowym, bramą dwuskrzydłową, bramy garażowe — brama uchylna, zależy tylko od naszych potrzeb.

 

Materiał zewnętrzny.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×