zdjecie 4660
zdjecie 4660
zdjecie 4660
zdjecie 4660
2014-06-30T18:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Gdzie do szkoły? Przegląd oferty ostrołęckich szkół ponadgimnazjalnych

REKLAMA
II Liceum OgólnokształcąceII Liceum Ogólnokształcące
REKLAMA

Trwa okres rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych w Ostrołęce – już niedługo młodzież pozna wyniki naboru. Postanowiliśmy sprawdzić ofertę kształcenia szkół z naszego miasta. Jakie kierunki kształcenia placówki oferują uczniom? Zapraszamy do lektury podsumowania oferty dydaktycznej.

Liceum Ogólnokształcące

Nabór prowadzi aż pięć ostrołęckich liceów. Zapoznaliśmy się z ich ofertą – najpopularniejszą pozycją jest oczywiście klasa o z rozszerzonym programem matematyki, informatyki i fizyki. Znajdziemy ją w ofercie I, II i III LO, przy czym w dwóch ostatnich szkołach zostaną uruchomione po dwie klasy o tym profilu. Wymienione szkoły solidarnie uruchamiają również oddziały o profilach biologiczno – chemiczno – fizycznym oraz biologiczno – chemiczno – matematycznym. W ofercie I i III LO znajdziemy klasy z rozszerzoną matematyką, geografią i językiem angielskim a także z klasy z programem rozszerzonym z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie i geografii. Pierwszy i drugi ogólniak uruchamia także oddział matematyczno – fizyczny z rozszerzonym programem edukacji języka angielskiego. W drugim i trzecim liceum znajdziemy także klasy typowo humanistyczne (polski - historia - wos). W ofercie III i VI LO widnieją klasy o profilu biologiczno-geograficznym z rozszerzonym językiem angielskim.

Pora na klasy, które są specjalnością tylko jednej szkoły. I Liceum Ogólnokształcące otwiera oddział humanistyczny z rozszerzonymi przedmiotami: język polski, historia, język angielski. W II Liceum znajdziemy klasy typowo techniczne: matematyczno-informatyczno-geograficzną oraz nowość, klasa matematyczno-chemiczno-fizyczna. III Liceum Ogólnokształcące prowadzi nabór do autorskiego projektu z rozszerzoną nauką matematyki, chemii i języka angielskiego. Dwie klasy w swojej ofercie ma V Liceum Ogólnokształcące – klasy realizować będą rozszerzony program z polskiego, angielskiego i wosu oraz biologii, polskiego i angielskiego.
Łącznie ostrołęckie licea uruchomią 27 klas.

Technikum

Zupełnie inaczej przedstawia się oferta technikum. W bardzo niewielu przypadkach profile kształcenia szkół nakładają się, co sprawia, że oferta dla potencjalnych kandydatów jest naprawdę bogata. Profile klas, które prowadzić będzie więcej niż jedna szkoła to: mechanik (Technikum nr 1 i 2), mechanik pojazdów samochodowych (Technikum nr 1 i 2), informatyk (Technikum nr 1, 2 i 3), handlowiec (Technikum nr 2, 3 i 4) oraz ekonomista (Technikum nr 3 i 4). Ponadto każda ze szkół proponuje uczniom klasy o innych profilach.

Technikum nr 1 specjalizuje się w przedmiotach technicznych. W popularnej „metalówce” pojawią się klasy o profilach: elektryk, energetyk, elektronik, geodeta, technik eksploatacji portów i terminali, spedytor, teleinformatyk, mechanik lotniczy, mechatronik, logistyk,  technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

W drugim technikum – oprócz wcześniej wymienionych - znajdziemy następujące oddziały: technik budownictwa, usług fryzjerskich, organizacji reklamy, weterynarii. Od trzech lat istnieje Technikum Informatyczne i Technikum pojazdów samochodowy o profilu wojskowym. W tym roku ruszył nabór do klas Mistrzostwa Sportowego o profilu piłka nożna i lekkoatletyka. Technikum nr 3 proponuje uczniom naukę na kierunkach: technik architektury krajobrazu, cyfrowych procesów graficznych, turystyki wiejskiej.  W Technikum nr 4 uczniowie kształcić się będą mogli na profilach: technik hotelarstwa, żywienia i usług gastronomicznych, obsługi turystycznej i technologii żywności.

Zasadnicze Szkoły Zawodowe

W trzech ostrołęckich zawodówkach uczniowie będą mogli kształcić się w ośmiu klasach. ZSZ nr 1 przekaże wiedzę z zakresu elektryki, mechaniki pojazdów samochodowych i elektromechaniki pojazdów samochodowych. Druga ze szkół zawodowych wykształci sprzedawców, monterów instalacji sanitarnych i monterów zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. W ZSZ nr 2 istnieć będzie także klasa wielozawodowa.

Przyszli kucharze będą mogli zdobyć fach w ZSZ nr 4.

Do tematu naboru do szkół ponadgimnazjalnych powrócimy już jutro w naszym portalu: które oddziały są najbardziej oblegane w tegorocznej rekrutacji? Zachęcamy do lektury artykułów w eOstroleka.pl.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×