eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Gdzie spotkasz kieszonkowców w Ostrołęce i powiecie ?

REKLAMA
zdjecie 9926
zdjecie 9926
REKLAMA
zdjecie 9926

Do najbardziej uciążliwych przestępstw zaliczane są kradzieże. Jedną z metod działania sprawców są kradzieże kieszonkowe. Sprawcy podczas działania wykorzystują przede wszystkim nieuwagę osób. Często tempo życia jakie sobie narzuciliśmy powoduje, że zapominamy o koncentracji. Szybkie zakupy, mało czasu, to wszystko sprawia, że sprawca ma duże pole do popisu. Jednak stosując się do kilku porad możesz utrudnić mu życie.
                          
                Sprawcy wybierają miejsca zatłoczone, dlatego najważniejsze jest skupienie. Torebki i saszetki trzymajmy przed sobą. Zawsze powinny być one zamknięte. Im bliżej znajdują się one ciała tym większa szansa, że poczujemy próbę kradzieży. Nie powinniśmy obdarowywać zbytnim zaufaniem obcych osób. Nie chwalmy się dużą ilością pieniędzy, ważnymi dokumentami czy kartami bankomatowymi.

              Dla sprawcy nie ma świętości. Każde miejsce jest dobre do kradzieży. W ostatnich latach zdarzały się kradzieże m.in. w kościołach i szpitalach. Najczęściej łupem sprawcy padały telefony i torebki pozostawione na chwilę. Sprawcy obojętna jest także „ofiara”. Liczy się zysk, a nie to czy pieniądze były przeznaczone na leczenie czy zakupy.    

                Na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego są miejsca gdzie dochodzi nawet do kilku kradzieży w ciągu jednego miesiąca. Do nich zaliczyć należy tzw. „duży rynek” w Ostrołęce (wtorek) i targowisko w Myszyńcu (czwartek).    
          
                Do najgorszych błędów jakie popełniamy zaliczyć należy nadal często złą praktykę zapisywania haseł do kart bankomatowych czy kredytowych. Niestety hasła zapisywane, są na kartach. Często kradzieże kończyłyby się na utracie torebki i portfela. To jednak karta bankomatowa z pinem sprawia, że kradzież kieszonkowa może kosztować nas znacznie więcej.

Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  31  1  2
×