eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Giełda kolekcjonerska w Ostrołęce: skarby z przeszłości i pasja dla przyszłości [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2109
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W niedzielę, 21 stycznia 2024 roku, w Klubie Lokator w Ostrołęce odbyła się kolejna giełda kolekcjonerska. To spotkanie miłośników staroci, numizmatyki, militariów, filatelistyki i innych dziedzin kolekcjonerstwa, które organizowane jest regularnie w pierwszą i trzecią niedzielę każdego miesiąca.

Na giełdzie można było podziwiać, kupić lub sprzedać różnorodne przedmioty kolekcjonerskie, takie jak banknoty, monety, znaczki, karty telefoniczne, pocztówki, medale, odznaki, odznaczenia, książki, czasopisma, komiksy, płyty, kasety, gry i wiele innych. Każdy z nich ma swoją historię, wartość i urok.

Giełda kolekcjonerska to nie tylko okazja do handlu, ale także do wymiany doświadczeń, wiedzy i pasji. Uczestnicy giełdy chętnie opowiadali o swoich zbiorach, pochodzeniu i znaczeniu swoich eksponatów, a także o ciekawostkach i anegdotach związanych z kolekcjonerstwem. Niektórzy z nich należą do Ostrołęckiego Klubu Kolekcjonerów Unikat, który zrzesza wielu pasjonatów i aktywnie promuje tę formę spędzania wolnego czasu.

Giełda kolekcjonerska to także miejsce spotkań międzypokoleniowych, gdzie starsi kolekcjonerzy dzielą się swoją pasją z młodszymi, a dzieci i młodzież mogą odkrywać skarby z przeszłości i uczyć się historii poprzez przedmioty. Niektórzy z młodych uczestników giełdy zaczynali swoją przygodę z kolekcjonerstwem od drobnych upominków od rodziców lub dziadków, a teraz sami poszukują i powiększają swoje zbiory.

Giełda kolekcjonerska w Ostrołęce to wydarzenie, które cieszy się dużym zainteresowaniem i uznaniem wśród mieszkańców miasta i okolic. To także dowód na to, że kolekcjonerstwo to nie tylko hobby, ale także sposób na kultywowanie tradycji, pielęgnowanie pamięci i rozwijanie zainteresowań.

Zapraszamy na kolejną giełdę, która odbędzie się 4 lutego 2024 roku w Klubie Lokator.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×