eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Gmina Czerwin ze wsparciem Mazowsza na utworzenie Młodzieżowej Rady

REKLAMA
zdjecie 7618
REKLAMA

Samorząd Województwa Mazowieckiego udzieli pomocy finansowej, w ramach naboru uzupełniającego, na realizację 20 zadań w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Inicjatyw Młodzieżowych Rad Gmin/Powiatów i Dzielnic m.st. Warszawy pn. „Mazowsze dla Młodzieży”. Wśród dofinansowanych zadań znalazła się też gmina Czerwin, w której powstanie młodzieżowa rada.

Młodzieżowe rady coraz częściej pojawiają się w samorządach i są istotnym elementem wsparcia w polityce młodzieżowej miast, gmin czy - tak jak w przypadku Warszawy - nawet dzielnic. W Ostrołęce Młodzieżowa Rada Miasta powstała w obecnej kadencji samorządu i zdążyła zaznaczyć swoją obecność na mapie miasta poprzez m.in. ciekawe projekty zgłaszane do Budżetu Obywatelskiego.

Samorząd Mazowsza wspiera młodzieżowe rady poprzez m.in. fundusze z programu "Mazowsze dla młodzieży". Celem programu jest poprawa jakości i wzmocnienie działania Młodzieżowych Rad gmin i powiatów z terenu województwa mazowieckiego oraz dzielnic m. st. Warszawy oraz wsparcie gmin i powiatów z terenu województwa mazowieckiego oraz dzielnic m. st. Warszawy, które planują w 2022 roku powołanie Młodzieżowych Rad, poprzez udzielanie im pomocy finansowej.

Pomoc z Mazowsza na utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy otrzymała gmina Czerwin. Sama gmina jest już przykładem powiewu świeżości w samorządzie, bowiem wójt Grzegorz Długokęcki to najmłodszy włodarz w regionie, ma 31 lat i zapewne sam doskonale rozumie, jak młodzież może wpływać na otaczającą rzeczywistość. Mazowsze wsparło gminę Czerwin 18 tysiącami złotych dotacji na utworzenie rady gminy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Koncerty
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×