eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Gmina Rzekuń wyposaży OSP w średnie wozy bojowe oraz karetkę pogotowia [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 2791
zdjecie 2791
REKLAMA

Gmina Rzekuń wyposaży 3 jednostki OSP w średnie wozy bojowe oraz karetkę pogotowia. Informację o planowanym wsparciu Ochotniczej Straży Pożarnej przekazał na swoim profilu FB, Bartosz Podolak, wójt gminy Rzekuń.

Poniżej pełna treść komunikatu wójta.

Szanowni Mieszkańcy,
Od pewnego czasu publikuję informacje dotyczące zadań i projektów, jakie zostały wykonane na terenie gminy Rzekuń podczas trwającej kadencji. Oprócz przekazanych sprawozdań, chcę również podzielić się z Państwem założeniami, które planuje zrealizować do końca 2023 roku, a które nie znalazły się w moim programie wyborczym.
Bardzo istotnym dla mnie tematem jest bezpieczeństwo. Ostatnie dwa lata naszej kadencji pokazały, że w każdej chwili może wydarzyć się coś nieoczekiwanego, coś nieprzewidywalnego, co w pewien sposób zakłóci ład i porządek. Mam na myśli nie tylko pandemię koronawirusa, ale również zmieniające się  warunki atmosferyczne, takie jak nawałnice, podtopienia, które występują również w naszej gminie. Agresywne zjawiska pogodowe powodują zagrożenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. W związku z tym podejmujemy konkretne działania, żebyście czuli się Państwo w swojej gminie bezpiecznie, żebyście mieli świadomość tego, że możecie liczyć na nasz samorząd.
Na pierwszej linii frontu jest Ochotnicza Straż Pożarna, na której zawsze możemy polegać.  Piastując urząd wójta, przekonałem się o tym wielokrotnie. Dlatego też od początku kadencji  intensywnie inwestujemy w modernizacje i wyposażanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie gminy Rzekuń.
Pod koniec 2019 roku zmodernizowane zostały sanitariaty w budynku remizy OSP w Zabielu. W tym roku - dzięki  pracy strażaków ochotników - nowy wygląd zyskały pomieszczenia strażnicy w Rozworach. Przebudowany został też budynek OSP w Borawem, w którym utworzono i wyposażono Klub Senior+.
Pozyskaliśmy też dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego na modernizację strażnicy w Dzbeninie. Środki zostaną przeznaczone na remont dwóch toalet - damskiej i męskiej. Naszemu samorządowi udało się również uzyskać wsparcie finansowe z budżetu powiatu ostrołęckiego na remont w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzekuniu. Prace zostaną przeprowadzone w garażu oraz w pomieszczeniach magazynowych i na sprzęt gaśniczy. Wykonaliśmy projekty przebudowy budynków OSP Rzekuń i Kamianka.
To, co chcemy zrealizować dodatkowo, żeby wesprzeć strażaków, to doposażenie jednostek w wozy strażackie. W tym roku zakupimy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzekuniu, natomiast dotychczasowy wóz strażacki rzekuńskiej jednostki otrzymają druhowie z Kamianki. Do końca kadencji chcemy również wyposażyć 3 jednostki w średnie samochody ratowniczo-gaśnicze.
Ponadto, nasz samorząd stara się pozyskać karetkę pogotowia ratunkowego, która poszerzy funkcjonowanie systemu ratownictwa na terenie gminy Rzekuń. Nowoczesny i w pełni wyposażony pojazd wykorzystywany będzie również do kompleksowego zabezpieczania medycznego różnych wydarzeń organizowanych w gminie, takich jak: festyny, koncerty, zawody sportowe, mecze piłkarskie czy rajdy rowerowe. Nie będziemy musieli wówczas ponosić kosztów za wynajęcie takiego pojazdu. Ponadto, w razie potrzeby zespół wykwalifikowanych i doświadczonych ratowników medycznych, będzie mógł przetransportowywać mieszkańców ambulansem do szpitala lub innych jednostek medycznych.
Myślę, że po ostatnich dwóch latach życia w czasie pandemii oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych wszyscy jesteśmy przekonani, że inwestycja w nasze bezpieczeństwo jest jednym z priorytetów naszego samorządu.
Trzymajcie za nas kciuki.

Wójt Gminy Rzekuń, Bartosz Podolak.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×