zdjecie 7501
zdjecie 7501
zdjecie 7501
2020-12-16T17:25:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu beneficjentem Programu Równać Szanse 2020

REKLAMA
REKLAMA
1
0
2

Gminna Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu po raz drugi otrzymała wsparcie w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego Programu Równać Szanse 2020.

W 2019 r. biblioteka realizował od nazwą “Zawisaki - leśne stworki - gra terenowa dla młodszych kolegów z użyciem aplikacji mobilnej”. W ramach projektu powstał quest o atrakcyjnych turystycznie miejscach w gminie Rzekuń.

W bieżącym roku będzie to projekt pod nazwą "ZaPARKuj w Zielonym Zakątku".

Projekt został wybrany spośród 333 wniosków z całej Polski. Z tej liczby eksperci wyłonili 100 projektów, które otrzymają dofinansowanie. W województwie mazowieckim tylko dwie instytucje otrzymały dofinansowanie, w tym Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu.

Podczas realizacji ubiegłorocznego projektu serca młodzieży zaangażowanej w działania projektowe skradł właściciel Zielonego Zakątka w Susku Starym. Podczas spotkania i z pasją opowiadał o historii tego miejsca i o mozolnym odtworzeniu parku dworskiego. Właściciel z rodziną zasadzili w nim mnóstwo gatunków niepowtarzalnych drzew i krzewów. Młodzież zafascynowało miejsce i pasja właściciela Zielonego Zakątka. Wspólnie zdecydowali o realizacji projektu w tym miejscu oraz zrekrutowali nowych uczestników.  Większością zdecydowali, że pod okiem specjalisty dźwiękowca, zrealizują cykliczne audycje w radiu OKO i na stronie biblioteki, w których pokażą bogactwo botaniczne parku dworskiego w Susku z uwzględnieniem jego historii.
- informuje Gminna Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu

W ramach projektu uczestnicy będą pomagać w pielęgnacji roślin w parku. Podczas warsztatów fotograficznych zdobędą umiejętności wykonywania fotografii plenerowych. Wykorzystają je przy przygotowaniu i obróbce zdjęć plenerowych wykonanych w parku w Susku. Pozyskają stanowiska na mobilną wystawę fotografii parku dworskiego.
Założą grupę oraz stronę facebookową. Będą dokumentować i promować swoje działania w lokalnych mediach. Będą współpracować z rozgłośnią radiową oraz z lokalnym stowarzyszeniem fotograficznym. Nauczą się pisać pisma oficjalne m.in. do władz, będą kontaktować się z np. mediami. W podziękowaniu dla gospodarza przygotują broszurę projektową z fabułą historyczną i zdjęciami.

Dotacja w wysokości 8500 zł zostanie przeznaczona na warsztaty fotograficzne i tworzenie audycji radiowych, przygotowanie i wydruk broszury projektowej, organizację biesiady w parku dworskim, zakup materiałów na potrzeby realizacji i promocję projektu. Projekt przewiduje realizację części działań on-line.

REKLAMA
zdjecie 7501

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×