eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Goście z Meppen w Gminie Rzekuń

REKLAMA
zdjecie 9654
fot. UG w Rzekuniufot. UG w Rzekuniu
REKLAMA
Posłuchaj
We wtorek, 28 lipca w Urzędzie Gminy w Rzekuniu gościła kilkuosobowa grupa Niemców z Meppen. To członkowie organizacji opiekujących się mogiłami na cmentarzach wojennych. Takie miejsce spoczynku znajduje się m.in. w okolicach Kamianki.

Podczas spotkania wójt Bartosz Podolak rozmawiał z gośćmi o prowadzonych przez organizację inicjatywach, a także opowiedział o Naszej Małej Ojczyźnie. Jak przyznał jeden z uczestników, odwiedzanie lokalnych społeczności - takich jak Rzekuń - pozwala na zacieśnianie więzi oraz jest doskonałą okazją do poznawania ważnych miejsc związanych z historią.

Włodarz gminy podziękował członkom delegacji za wizytę i wręczył im drobne upominki - filiżanki z herbem gminy. Wyraził też nadzieję, że po powrocie do domu będą mieli w sercach dobre wspomnienia. Inicjatorem spotkania był Pan Józef Galanek.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 9654
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13  14 dk15 dk16
 17  18  19 dk20 dk21  22 dk23
 24  25 dk26 dk27 dk28 dk29  30
 31  1  2  3  4  5  6
×