eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Gorąca dyskusja o sprzedaży działki w Ławach. Mocny głos starosty. "Chcę też to publicznie powiedzieć!"

REKLAMA
zdjecie 7679
REKLAMA
zdjecie 7679

Podczas ostatniej w tej kadencji sesji rady powiatu ostrołęckiego rozpatrywano kwestię wyrażenia zgody na zbycie powiatowej działki w Ławach. - Dbamy o pieniądze, o to żeby były wpływy do budżetu powiatu. Inaczej nie postępujemy - zapewnił Stanisław Kubeł. Staroście szczególnie zależało, by w przestrzeni publicznej wybrzmiała jedna kwestia.

Powiat Ostrołęcki chce sprzedać działkę w Ławach

Radni powiatu ostrołęckiego podczas ostatniej sesji tej kadencji zajęli się kwestią wyrażenia zgody na zbycie z powiatowego zasobu nieruchomości, w drodze przetargu, działki w Ławach, gmina Rzekuń. Działka, o której mowa, nabyta została od Skarbu Państwa pod budowę ul. Przemysłowej. Obecnie zawarta jest umowa dzierżawy, która kończy się w czerwcu 2026 r., ale zdaniem władz powiatu zasadne jest pozbycie się tej działki z zasobu. Ostatecznie większość radnych była "za", przeciw byli jedynie Adam Białobrzeski i Artur Kozłowski, a wstrzymali się Anna Buczyńska i Arkadiusz Zyśk.

Podczas dyskusji radny Białobrzeski miał wątpliwości co do kwestii tej działki. Chciał, żeby starosta Stanisław Kubeł podał cenę wywoławczą za działkę. Starosta podkreślił, że nie chciałby sprzedawać tej działki w trybie bezprzetargowym. Jak stwierdził, można byłoby sprzedać działkę "na wycenę", ale w przetargu być może uda się uzyskać wyższą kwotę. Dlatego, choć zarząd powiatu jest zobligowany do podejmowania decyzji do 250 tys. zł, to sprawę skierowano na sesję, gdyż starosta Kubeł liczy, że w przetargu może uda się uzyskać więcej niż ćwierć miliona złotych. - Każdy, kto będzie miał ochotę, może to nabyć. Zarówno firma, która ma naniesienie, jak i inne firmy, które uznają - powiedział.

Starosta przypomniał kompromitację "Mojej Ostrołęki": "Chcę też to publicznie powiedzieć!"

"Minimalną kwotą nie będzie złotówka tylko 200 tysięcy?" - dopytywał radny Białobrzeski.

- Jeżeli ja będę starostą to na pewno nie będziemy startowali niżej niż z poziomu 250 tysięcy złotych. Dlaczego wycena? Jeśli nie ma decyzji rady o sprzedaży, to po co robić wycenę i ponosić koszty zbędne. Zawsze jestem przeciwny ponoszeniu zbędnych kosztów - stwierdził Kubeł i przypomniał: - Zrobimy wycenę, ale mamy prawo do postępowania przetargowego podnieść kwotę w stosunku do wyceny. To robiliśmy także do Szpitalnej.

Ze Szpitalną "Moja Ostrołęka" się pomyliła i prosiła nas, żebyśmy nie robili... Chcę też to publicznie powiedzieć! Żebyśmy nie robili im postępowania sądowego, bo wiedzieli, że przegrają w postępowaniu sądowym, jeśli strzelili kwotę za 100 tysięcy a zbyto za ponad 2 miliony.

- Dbamy o pieniądze, o to żeby były wpływy do budżetu powiatu. Inaczej nie postępujemy - zapewnił Stanisław Kubeł.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×