2020-03-18T15:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Po Ostrołęce krąży fake news o promocji na otwarcie Kauflandu. Nie będzie żadnych bonów!

REKLAMA
zdjecie 5672
REKLAMA
1
5
24

W ostatnim czasie pojawiła się plotka, że sklep Kaufland ma zamiar zachęcać do przyjścia na otwarcie sklepu w Galerii Bursztynowej bonami w wysokości 40 złotych. Informację podchwyciły nawet niektóre media, przekazując ją opinii publicznej. Galeria Bursztynowa wyjaśnia: To nieprawda. Żadnych bonów nie będzie, a sklep jest dobrze przygotowany do przyjęcia klientów.

Kaufland otwarcie sklepu, który będzie mieścił się w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce, zaplanował na 19 marca. W Polsce trwa obecnie stan zagrożenia epidemicznego i zgromadzenia powyżej 50 osób są zabronione. Sklepy spożywcze pozostają otwarte, ale w związku z aktualnym zagrożeniem nowy market w Ostrołęce nie będzie przeprowadzał hucznego otwarcia z akcjami marketingowymi.

Mimo tego, wygenerowano fake news, jakoby miało być inaczej. "Sprawa dotyczy przede wszystkim zachęty ze strony sieci do licznego przybycia na zakupy i możliwość odebrania bonu w dniu otwarcia" - napisała jedna z lokalnych stron internetowych, co mogło wprowadzić w błąd ostrołęczan. Podobnie było ostatnio, gdy ta sama strona napisała o przekształceniu szpitala w Ostrołęce w szpital zakaźny, chociaż na ten moment żadna taka decyzja nie została podjęta.

Wracając jednak do Kauflandu, to sklep rozpoczyna działalność w czwartek 19 marca. Galeria Bursztynowa wyjaśnia, jak będzie wyglądała sytuacja z otwarciem marketu, odnosząc się też do publikacji jednej ze stron internetowych:

- Informuję ,że nieprawdą jest jakoby w dniu otwarcia sklepu Kaufland w Galerii Bursztynowej 19 marca klienci będą otrzymywali bon w kwocie 40 zł jako zachęta do licznego przybycia. Żadnych bonów nie będzie, natomiast sklep jest bardzo dobrze przygotowany do bezpiecznej obsługi klientów. Taką wiadomość przekazałem wczoraj telefonicznie przedstawicielowi redakcji Mojej Ostrołęki lecz pomimo tego w dniu dzisiejszym ukazała się nieprawdziwa informacja z dodatkowym nieprzychylnym komentarzem - poinformował nas Wacław Karolak.

Kaufland będzie drugim operatorem spożywczym w Galerii Bursztynowej. Zastąpi Tesco, które zakończyło działalność w tym miejscu z końcem 2019 roku.


Uwaga! W Polsce trwa stan zagrożenia epidemicznego związany z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Postępujmy rozważnie - unikajmy skupisk ludzkich, a zakupy róbmy zgodnie z potrzebami i zdrowym rozsądkiem.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×