zdjecie 7501
zdjecie 7501
zdjecie 7501
2020-03-14T13:15:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uwaga na fake newsy. Szpital w Ostrołęce NIE BĘDZIE przekształcony na zakaźny!

REKLAMA
REKLAMA
2
2
59
Nie ma decyzji, by szpital w Ostrołęce został przekształcony w placówkę zakaźną jednoimienną w związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę takich szpitali, ale nie ma na nich ostrołęckiego - jest za to szpital w pobliskiej Łomży.
 
"Szpital w Ostrołęce zostanie przekształcony w placówkę zakaźną na potrzeby walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2" - mogliśmy dowiedzieć się z niektórych stron internetowych w ostatnim czasie. Jest to absolutna bzdura!
 
Informację o przekształceniu ostrołęckiego szpitala w szpital zakaźny zdementował w rozmowie z naszym portalem dyrektor Paweł Natkowski. Na ten moment nie ma żadnej informacji, by ostrołęcki szpital miał być przekształcany w placówkę zakaźną jednoimienną. Jak informowaliśmy w naszym portalu, placówka dostała polecenie wojewody o zwiększeniu miejsc na oddziale zakaźnym i zabezpieczeniu respiratorów na tym oddziale, jak również o przygotowanie miejsc na innych oddziałach, gdzie ewentualnie mogliby trafić zakażeni na koronawirusa. To działanie prewencyjne, szpital ma być gotowy na możliwe przypadki rozprzestrzeniającej się choroby. Polecenie wojewody dotyczy wielu szpitali, które posiadają oddziały zakaźne.
 
Gdyby w tej kwestii zaszła jakaś zmiana, od razu Was poinformujemy!
 
Według rozporządzenia ministra zdrowia, szpitalami zakaźnymi wydzielonymi przez wojewodów będą szpitale w: Grudziądzu, Wrocławiu, Puławach, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu, Krakowie (SPZOZ Szpital Uniwersytecki), Warszawie (CSK MSWiA), Kędzierzynie-Koźlu, Łancucie, Łomży, Gdańsku (Szpital Marynarki Wojennej), Kościerzynie, Wejherowie, Tychach, Raciborzu, Starachowicach, Ostródzie, Elblągu, Poznaniu (dwie placówki - Szpital UM oraz Szpital Miejski) oraz Szczecinie (SPW Szpital Zespolony). Źródło: Ministerstwo Zdrowia. Przeczytaj również tę informację.
 
Nie jest prawdą również, że szpitala w Ostrołęce od jutra pilnować będzie wojsko i policja (a takie plotki roznoszone są po mieście). Nie podjęto żadnej takiej decyzji, o czym poinformował nas dyrektor Paweł Natkowski.
 
Apelujemy o rozsądek i korzystanie ze stron, które nie rozsiewają fake newsów. Zapraszamy do naszego RAPORTU ONLINE, jak również warto zaglądać na rządową stronę - www.gov.pl/web/koronawirus.
REKLAMA
zdjecie 7501

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×