eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Ido Śwenta Źelgejnocy”. Wielkanocne warsztaty i kiermasz w Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Kiedy?

REKLAMA
zdjecie 7237
REKLAMA
zdjecie 7237
Posłuchaj

W niedzielę, 15 marca Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce organizuje rodzinną imprezę „Ido Śwenta Źelgejnocy”. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 10.00-15.00 i jest poświęcone wielkanocnym tradycjom regionu.

Uczestnicy będą mogli pracować pod okiem twórców ludowych. W planie jest między innymi:

  • Kręcenie palm: wykonywanie tradycyjnych palm kurpiowskich z papierowych kwiatów.
  • Robienie pisanek: ozdabianie jajek metodami z Puszczy Zielonej (należy przynieść własne wydmuszki).
  • Praca z wikliną i woskiem: wyplatanie koszyków oraz tworzenie ozdób z pszczelego wosku.
  • Pieczenie: przygotowywanie i dekorowanie ciastek w muzealnej ciasteczkarni.

Na miejscu zorganizowany zostanie również kiermasz gotowych wyrobów świątecznych. Wstęp na wydarzenie kosztuje 15 zł od osoby.

W przypadku tego wydarzenia organizatorzy nie wymagają wcześniejszych zapisów - wystarczy przyjść do muzeum w wyznaczonych godzinach.

 

Źródło: eOstrołęka.pl/Muzeum Kultury Kurpiowskiej

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Zaloguj się, by komentować
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30  1  2  3  4  5
×