2015-05-21T17:18:49+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

III Powiatowy Konkurs Piosenki Uczniowskiej „NUTKA” [ZDJĘCIA, WYNIKI]

REKLAMA
fot. ZS Nr 1 w Goworowie
REKLAMA

W tym roku konkurs odbył się w 95. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II i właśnie Jemu był zadedykowany. W III Powiatowym Konkursie Piosenki Uczniowskiej „NUTKA” wzięło udział 22 solistów ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Przyjechali do z Ołdak, Ostrołęki, Różana, Wąsewa, Antoni, Rzekunia i Pasiek. Zaprezentowali różnorodny repertuar i wysoki poziom wokalny.

Wykonawców oceniała komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Jakubiak, Elżbieta Bogdanowicz, Władysława Niedźwiecka i Henryk Gadomski. Wszyscy państwo to doświadczeni nauczyciele muzyki i śpiewu z ogromnym dorobkiem.

Henryk Gadomski, przed odczytaniem werdyktu, udzielił wokalistom wielu cennych rad i wskazówek dotyczących śpiewania. Mówił o właściwym doborze repertuaru, dykcji, emisji głosu i kontaktu z publicznością. Zachęcał do pielęgnowania swoich talentów i pracy nad sobą.

I miejsce w kategorii wiekowej „0”-I przyznano Żanecie Dziełak z Wąsewa,
II miejsce w tej kategorii otrzymała Zuzanna Dumała z Pasiek,
III miejsce – Hania Jastrzębska z Goworowa.

W następnej kategorii wiekowej kl. II-III najlepszą okazała się Anna Zdziarska z Wąsewa,
na II pozycji znalazł się Janek Majewski,
III miejsce zaś przyznano Pawłowi Twardziakowi z Goworowa.

W kategorii wiekowej kl. IV-VI najlepiej wypadła Patrycja Jasińska z Ołdak,
II miejsce zajęła Anna Godlewska ze SP w Wąsewie,
III miejsce – Kinga Chojnowska z Różana.

W kategorii-gimnazjum najlepiej zaśpiewała według komisji oceniającej Karolina Kowalczyk z Wąsewa,
po niej znalazła się Aleksandra Banaszek z Różana , a na III pozycji – Eliza Jasińska z Ołdak.

Solistka z kategorii wiekowej kl. II-III Anna Zdziarska otrzymała najwyższą liczbę punktów (39) od jurorów i tym samym została obdarzona złotym mikrofonem – „Dla wschodzącej gwiazdy szkolnej estrady”.

Pomysłodawcą i fundatorem tej prestiżowej nagrody był dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Goworowie Jacek Dobrzyński.

III Powiatowy Konkurs Piosenki Uczniowskiej „Nutka” uatrakcyjnił basista z zespołu „Droga na Ostrołękę” Adam Wołosz. Wykonał 4 utwory skomponowane przez siebie. Jego śpiewanie i rewelacyjna gra na gitarze zrobiły na nas ogromne wrażenie. Mini koncertu Adama Wołosza wysłuchał razem z nami Starosta Powiatu ostrołęckiego pan Stanisław Kubeł, który również zaszczycił nas swoją obecnością.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Podziękowaliśmy również ich opiekunom, którzy byli zachwyceni organizacją i atmosferą jaka panowała w tym dniu w naszej szkole. Zespół z Różana wraz ze swym opiekunem dziękował za gościnę, wspaniałą obsługę pań z kuchni i za możliwość udziału w tej fantastycznej uroczystości. Komisja oceniająca otrzymała od nas upominki i piękne kwiaty za pracę w ocenianiu wokalistów. Obiecali, że za rok przyjadą również, ponieważ zachwyceni są atmosferą jaką stworzyliśmy.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31  1  2  3  4  5  6