2021-03-23T14:44:27+01:00 eOstroleka.pl
Region, NA SYGNALE

Ilu pasażerów zmieści się w 9-osobowym busie? Mieszkaniec Mławy udowodnił, że bardzo dużo

REKLAMA
fot. KPP w Mławiefot. KPP w Mławie
REKLAMA

9-cio osobowy bus jest zdolny pomieścić znacznie więcej osób, niż wskazują na to jego właściwości. Udowodnił to mieszkaniec Mławy, który do swojego busa wepchnął ponad dwukrotnie więcej osób. Osiem osób miało przepisowe fotele, jeden siedział na krześle ogrodowym, reszta miała „miejsca stojące”.

 Wyjątkowo luźnym podejściem do przepisów ruchu drogowego wykazał się pewien Ukrainiec mieszkający w Mławie. Choć słowo luźny nie do końca pasuje do sytuacji panującej w busie, którym ów Ukrainiec przewoził pracowników. W pojeździe przystosowanym do przewozu 9 pasażerów podróżowało w sumie aż... 19 osób. Luźno z całą pewnością nie było.

 Ośmioro pasażerów siedziało w normalnych samochodowych fotelach, jeden miał zwykłe ogrodowe krzesło, pozostałym dziesięciu osobom przypadły „miejsca stojące”.

 Przewożonym w ten sposób pasażerom groziło poważne niebezpieczeństwo. Ponadto kierujący zlekceważył ograniczenia, dotyczące liczby pasażerów, obowiązujące w czasie pandemii. Zgodnie z przepisami, pojazdami samochodowymi przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą, można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej niż 4 osoby.

- informuje aspirant sztabowa Anna Pawłowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

 Za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, interweniujący policjanci zatrzymali kierującemu busem obywatelowi Ukrainy prawo jazdy. Ukarano go mandatem oraz 10 punktami karnymi. Sprawa, dotycząca niestosowania się do przepisów w dobie pandemii, zostanie skierowana z wnioskiem o ukaranie do sądu oraz Sanepidu. Czynności prowadzi mławska komenda policji.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×