eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Inauguracja akcji „Odetchnij! Czyste Mazowieckie” w ostrołęckiej trójce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Ostrołęce odbyła się dziś oficjalna inauguracja akcji „Odetchnij! Czyste Mazowieckie”.

„Odetchnij! Czyste Mazowieckie” - to edukacyjny projekt ekologiczny zainaugurowany dziś przez wojewodę mazowieckiego Zdzisława Sipierę. Projekt realizowany będzie w stu mazowieckich szkołach podstawowych.

Na miejsce oficjalnej inauguracji wybrano Szkołę Podstawową nr 3, mieszczącą się na osiedlu Stacja w Ostrołęce. Skierowany do mieszkańców Mazowsza program zakłada promocję zachowań wpływających na poprawę jakości powietrza, którym na co dzień oddychamy. Najlepszym zaś adresatem ekologicznych nowinek jest najmłodsze pokolenie, które edukuje pozostałych członków rodziny. Dla placówek biorących udział w projekcie przygotowano materiały informacyjne w postaci koszulek, odblasków i ulotek propagujących działania mające poprawić czystość wdychanego przez nas powietrza.

Zdzisław Sipiera zwracając się przede wszystkim do uczniów stwierdził, że to powietrze, jakie dziś nas otacza ma znaczenie dla ich zdrowia dziś, ale będzie także wpływało na to, jak zdrowe będą jako dorośli. A jeśli potrafią stosować się do zasad propagowanych przez program „Odetchnij! Czyste Mazowieckie”, to wojewoda jest spokojny, że za kilkanaście lat będziemy na Mazowszu oddychać coraz lepszym powietrzem.

Prezydent Janusz Kotowski opowiadając o ostrołęckim środowisku naturalnym zaapelował do uczniów, by przekazali swoją wiedzę o tym, jak dbać o czyste powietrze swoim najbliższym, bo tylko wspólnym wysiłkiem osiągniemy cel, jakim jest poprawa stanu niezbędnego nam do życia powietrza.

Kolejnym elementem spotkania były gry i zabawy podkreślające znaczenie kondycji fizycznej wynikającej ze zdrowego trybu życia.  Następnie przeprowadzono zajęcia warsztatowe, podczas których zapoznano uczniów z czynnikami mającymi wpływ na poprawę jakości powietrza.

W inauguracji programu oprócz Zdzisława Sipiery i Janusza Kotowskiego wzięli także udział : Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty, Adam Ludwikowski -  Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska oraz przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Jerzy Grabowski i szef delegatury MUW w Ostrołęce Marcin Grabowski.

Edukacyjny program ekologiczny "Czyste powietrze w województwie mazowieckim" został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie przekazania środków w kwocie 200 000, 00 zł.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×