2017-12-06T12:51:50+01:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Powiat ostrołecki,

Intensywny listopad w Zespole Szkół Powiatowych w Czerwinie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
Wyjątkowo intensywnie upłynął listopad w Zespole Szkół Powiatowych w Czerwinie. Młodzież uczestniczyła w licznych projektach i konkursach edukacyjnych i prozdrowotnych.

W Zespole Szkól Powiatowych w Czerwinie odbył się IX Konkurs Biologiczny pod patronatem starosty ostrołęckiego. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: „Układ nerwowy człowieka”. W konkursie wzięli udział uczniowie z dziewięciu  szkół powiatowych i  podstawowych  z oddziałami gimnazjalnymi.  Laureatem konkursu został Bartosz Prosiński, uczeń klasy pierwszej technikum.

Młodzież ze szkoły wzięła  udział także w innych konkursach powiatowych, z których wrócili z wyróżnieniami i cennymi nagrodami. I tak, w konkursie ortograficznym,  organizowanym w Zespole Szkół Powiatowych  w Myszyńcu, pierwsze miejsce zajął Dominik Tyszka, w  konkursie pt. „ Żyj zdrowo”, organizowanym przez ZSP w Goworowie  Małgorzata Sokołowska zajęła trzecie  miejsce.

Z kolei 20 listopada  na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się V edycja konferencji  „Narodowe wyzwania w rolnictwie”. Wzięło w niej udział czterech uczniów klasy czwartej wraz z opiekunem, p. Beatą Podbielską. Konferencja ta to największe zorganizowane w Polsce spotkanie z rolnikami, w którym co roku bierze udział ponad 1000 uczestników.

24 listopada w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu odbyła się uroczystość wręczenia stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych uczniów.

Stypendystką z ZSP w Czerwinie została  Małgorzata Krystyna Sokołowska - uczennica II klasy technikum. Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom, otrzymującym promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub tym, którzy wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, osiągając w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy co najmniej dobre.

Uczniowie ZSP w ostatnich  dniach listopada odwiedzili również Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach oraz Cmentarz Powązkowski – zabytkową nekropolię  w Warszawie, kino na Targówku, w którym obejrzeli film pt. „ Najlepszy”. Po filmie odbyła się pogadanka na temat szkodliwości narkotyków i dopalaczy.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
grudzień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
 23  24  25 26 27 28 29
 30 31  1  2  3  4  5