zdjecie 7844
zdjecie 7844
2017-12-06T12:51:50+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Intensywny listopad w Zespole Szkół Powiatowych w Czerwinie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0

Wyjątkowo intensywnie upłynął listopad w Zespole Szkół Powiatowych w Czerwinie. Młodzież uczestniczyła w licznych projektach i konkursach edukacyjnych i prozdrowotnych.

W Zespole Szkól Powiatowych w Czerwinie odbył się IX Konkurs Biologiczny pod patronatem starosty ostrołęckiego. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: „Układ nerwowy człowieka”. W konkursie wzięli udział uczniowie z dziewięciu  szkół powiatowych i  podstawowych  z oddziałami gimnazjalnymi.  Laureatem konkursu został Bartosz Prosiński, uczeń klasy pierwszej technikum.

Młodzież ze szkoły wzięła  udział także w innych konkursach powiatowych, z których wrócili z wyróżnieniami i cennymi nagrodami. I tak, w konkursie ortograficznym,  organizowanym w Zespole Szkół Powiatowych  w Myszyńcu, pierwsze miejsce zajął Dominik Tyszka, w  konkursie pt. „ Żyj zdrowo”, organizowanym przez ZSP w Goworowie  Małgorzata Sokołowska zajęła trzecie  miejsce.

Z kolei 20 listopada  na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się V edycja konferencji  „Narodowe wyzwania w rolnictwie”. Wzięło w niej udział czterech uczniów klasy czwartej wraz z opiekunem, p. Beatą Podbielską. Konferencja ta to największe zorganizowane w Polsce spotkanie z rolnikami, w którym co roku bierze udział ponad 1000 uczestników.

24 listopada w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu odbyła się uroczystość wręczenia stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych uczniów.

Stypendystką z ZSP w Czerwinie została  Małgorzata Krystyna Sokołowska - uczennica II klasy technikum. Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom, otrzymującym promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub tym, którzy wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, osiągając w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy co najmniej dobre.

Uczniowie ZSP w ostatnich  dniach listopada odwiedzili również Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach oraz Cmentarz Powązkowski – zabytkową nekropolię  w Warszawie, kino na Targówku, w którym obejrzeli film pt. „ Najlepszy”. Po filmie odbyła się pogadanka na temat szkodliwości narkotyków i dopalaczy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×