zdjecie 9799
zdjecie 9799
2018-10-31T10:08:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Interwencja Czytelnika: Budowa estakady mglistą obietnica bez pokrycia?

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. Czytelnik
REKLAMA
0
0
18

„Prezydent obiecuje wybudowanie estakady nad rondem Siemowita, a nie ma pieniędzy na wybudowanie siedemdziesięciometrowego odcinka drogi?” - pyta jeden z naszych Czytelników. Chodzi tu o krótki odcinek ulicy Gwiezdnej łączącej Ostrołękę z gminą Olszewo-Borki.

 
Czy budowa estakady nad rondem Siemowita to „mglista obietnica bez pokrycia”? Taką opinię na temat przedwyborczej obietnicy prezydenta Janusza Kotowskiego otrzymaliśmy od jednego z naszych Czytelników. Internauta wytknął prezydentowi, że obiecuje on realizację kosztownej inwestycji odmawiając jednocześnie budowy około 70-metrowego odcinka ulicy Gwiezdnej łączącej Ostrołękę z gminą Olszewo-Borki. Powodem ma być brak środków w miejskim budżecie.
 
Poniżej pełna treść wiadomości otrzymanej od naszego Czytelnika:
 
„Prezydent Janusz Kotowski w jednym ze swoich wpisów na Facebooku obiecuje swoim wyborcom, że dzięki wsparcia polskiego rządu dla naszego miasta, które jest obiecywane przez Premiera Mateusza Morawieckiego, Ostrołęka będzie miastem nowoczesnym, innowacyjnym, dobrym miejscem do życia dla młodzieży, przedsiębiorców i seniorów.
 
Jakie „konkrety dla Ostrołęki” płyną z ust Prezydenta po spotkaniu z premierem? Jest to między innymi estakada na rondzie Siemowita. Jak twierdzi Prezydent to sposób na rozładowanie ruchu z różnych kierunków, który schodzi się na jednym rondzie. Janusz Kotowski stwierdza w swoim wpisie na Facebooku, że zabiega o wsparcie rządowe i, jak powiedział premier, ze wsparciem państwa inwestycję będzie można zrealizować w ciągu 1-1,5 roku.
 
Pomysł jest bardzo dobry, ale… dlaczego Prezydent jest taki otwarty we wszelkich propozycjach akurat przed samymi wyborami? W mieście jest wiele miejsc, w których Prezydent zdecydowanie nie chce wykazać się dobrą wolą i chęcią współpracy. Dotyczy to chociażby  wybudowania około 70 m drogi asfaltowej na ul. Gwiezdnej w Ostrołęce w granicy łączącej miasto z gminą Olszewo- Borki. Wójt gminy Olszewo- Borki Krzysztof Szewczyk w bieżącym miesiącu rozpoczął prace związane z wykonaniem nawierzchni asfaltowych w gminie m.in. na ul. Gwiezdnej. Niestety Pan Janusz Kotowski nie był w stanie domówić się z nim w zakresie wykonania odcinka drogi łączącego gminę i miasto, bo podobno Miasto nie ma na to pieniędzy… Prezydent obiecuje wybudowanie estakady nad rondem Siemowita, a nie ma pieniędzy na wybudowanie siedemdziesięciometrowego odcinka drogi…? czy nie są to znowu mgliste obietnice bez pokrycia w rzeczywistości, wymawiane tylko po to, aby ściągnąć wyborców do urn, a po wyborach standardowo pomysł zostanie odłożony do szuflady ze sprawami niewykonalnymi…?
 
Odcinek drogi należącej do miasta widać na zdjęciach, ciągnie się do ostrzegawczych znaków pionowych, za tymi znakami prace budowlane już trwają....”
 
O odpowiedź w tej sprawie poprosiliśmy rzecznika prasowego Urzędu Miasta w Ostrołęce. Do sprawy będziemy wracali.
 
 
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×