zdjecie 7612
zdjecie 7612
2019-09-11T15:07:48+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Interwencja Czytelnika: Problem z wynajęciem kontenera na odpady budowlane

REKLAMA
fot. Czytelnikfot. Czytelnik
REKLAMA
4
1
18

Są poważne problemy z wynajęciem kontenera na odpady budowlane. „Usługi nie chce podjąć się żadna firma w Ostrołęce.” - twierdzi jeden z naszych Czytelników.

 
Naprośbę Naszego Czytelnika próbujemy wyjaśnić kwestę wynajęcia kontenera na odpady budowlane.
 
„Jestem w trakcie dużego remontu domu, chciałem wynająć kontener na odpady budowlane, jednak żadna z firm oferujących taką usługę nie chce się podjąć zlecenia. Firmy twierdzą, że sortownia śmieci przy ulicy Turskiego nie jest w stanie odebrać tych odpadów. Każą czekać do końca września lub nawet dłużej.” - pisze Nasz Czytelnik.
 
Jak udało nam się ustalić, usługę wynajęcia kontenera na odpady budowlane oferują w Ostrołęce dwie prywatne firmy. Skontaktowaliśmy się z obiema, w odpowiedzi usłyszeliśmy, że musimy poczekać. Jedna z firm zaproponowała kontakt w przyszłym tygodniu, druga pod koniec września lub na początku października.
 
Spółka miejska, Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Komunalne, odpowiedzialna za odbiór śmieci od mieszkańców Ostrołęki, odpady budowlane odbierze, jednak usługi wynajęcia kontenera nie oferuje i nigdy nie oferowało.
 
Mieszkańcy Ostrołęki w ramach comiesięcznej opłaty za odbiór śmieci mogą oddać odpady budowlane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Turskiego. Warunkiem jest odpowiednie posegregowanie śmieci. Trzeba je samodzielnie dostarczyć i odczekać w kolejce.
 
„Nie wiem czy PSZOK przyjmie te odpady. Byłem tam zorientować się kiedy można przywieźć śmieci i zobaczyłem, że na terenie punktu zalega wysoka na kilka metrów sterta gruzu i innych odpadów budowlanych. Według mnie nie ma tam miejsca na więcej tego typu odpadów.” - twierdzi Czytelnik.
 
O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy w Urzędzie Miasta Ostrołęki. Czekamy na odpowiedź, którą opublikujemy niezwłocznie po jej otrzymaniu.
 
 
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×