zdjecie 3328
zdjecie 3328
2021-01-25T13:46:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Interwencja Czytelnika: Uwaga na „kopiący” prądem sygnalizator w centrum Ostrołęki! [AKTUALIZACJA]

REKLAMA
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.plzdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
8

Na jednym z głównych skrzyżowań w centrum Ostrołęki znajduje się „kopiący” prądem sygnalizator.

Na niebezpieczną usterkę natknął się podczas spaceru jeden z naszych Czytelników. Do zdarzenia doszło w sobotę, 23 stycznia około godziny 22:00. Sygnalizator znajduje się na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Bogusławskiego, od strony wieżowców. Jak wynika z relacji Czytelnika, prądem pochodzącym najprawdopodobniej z uszkodzonej instalacji sygnalizacji świetlnej został kilkakrotnie porażony jego pies.

Pies podszedł do sterty śniegu znajdującej się przy sygnalizatorze a następnie zawył z bólu i przerażony zwinął się w kulkę. Po kilku sekundach ponownie podszedł w to samo miejsce i sytuacja się powtórzyła.

- relacjonuje nasz Czytelnik.

O zdarzeniu tym mężczyzna poinformował policję. Mundurowi wraz ze strażnikiem miejskim pojawili się na miejscu już po kilku minutach. Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie rzecznika prasowego KMP.

Potwierdzam, że otrzymaliśmy takie zgłoszenie. Policjanci dokonali oględzin, nie zauważyli żadnych odsłoniętych czy wystających z ziemmi kabli. Wezano na miejsce konserwatora, który miał dokładnie sprawdzić instalację i usunac ewentualne usterki.

- mówi podkomisarz Tomasz Żerański.

Następnego dnia Czytelnik ponownie wybrał się na spacer z psem tą samą drogą i… sytuacja ponownie się powtórzyła. Sygnalizator po raz kolejny poraził labradora prądem!

O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do Urzędu Miasta w Ostrołęce, który odpowiedzialny jest za zarządzanie drogami a także drogową infrastrukturą techniczną w granicach administracyjnych miasta. Czekamy na odpowiedź.

AKTUALIZACJA - odpowiedzi w imieniu prezydenta miasta udzialiła nam Malwina Łuba z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Ostrołęce:

W sobotę, 23 stycznia po godzinie 23.00 miasto otrzymało informację o tym problemie i zgłoszona została konieczność pilnego usunięcia usterki. Niezwłocznie podjęto działania. Po dokonanym przeglądzie, o godz. 6.00 rano (24 stycznia) został wyłączony obwód, na którym stwierdzono przebicie. Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik polecił usunięcie usterki w trybie pilnym. 26 stycznia zostaną rozpoczęte prace polegające na wymianie okablowania.

REKLAMA
zdjecie 3328

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×