zdjecie 473
2011-10-11T09:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Inżynierowie z grupy Sweco zrealizują 25-milionowy kontrakt dla Stora Enso

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Inżynierowie z międzynarodowej grupy konsultingowej Sweco zrealizują wart ponad 25 milionów złotych kontrakt związany ze zwiększeniem zdolności produkcyjnych fabryki papieru w Ostrołęce, jednego z największych zakładów z tej branży w Polsce.

Projekt jest częścią inwestycji fińskiej firmy Stora Enso w maszynę do produkcji nowego typu papieru, której łączny koszt to ponad miliard złotych.

Firma Stora Enso zainwestuje 285 milionów Euro w maszynę papierniczą, która produkowała będzie nowy asortyment papierów przeznaczonych do produkcji tektury falistej. Jej roczne zdolności produkcyjne wynosić będą ok. 450 000 ton, będąc tym samym jedną z największych w branży. Inwestycja przeprowadzona zostanie w fabryce celulozy i papieru Stora Enso w Ostrołęce, największej fabryce koncernu w Polsce.

Eksperci Sweco będą odpowiedzialni za działania inżynieryjne w zakresie: procesu, layout’u, instalacji rurowych, instalacji elektrycznych, automatyzacji, HVAC oraz instalacji przeciwpożarowej. Wsparcie w projekcie Stora Enso zapewnią pracownicy oddziału Sweco Industry z siedzibą w Finlandii oraz wybrane firmy podwykonawcze z Polski. Wdrożenie projektu zajmie około dwóch lat i ma zakończyć się w pierwszym kwartale 2013 roku.

- Fakt, iż Stora Enso zdecydowała się na współpracę z nami pod kątem zwiększenia produkcji w swojej fabryce w Ostrołęce daje nam dużą satysfakcję. Przeprowadzenie tak znaczącej inwestycji świadczy o tym, że rynek podnosi się po długim okresie przestoju, który w szczególności dotknął fabryki celulozy i papieru położone w Europie - mówi Kari Harsunen, dyrektor Sweco Industry.

Od zeszłego roku szwedzka firma konsultingowa Sweco działa również na terenie Polski, zatrudniając blisko 200 specjalistów z dziedziny infrastruktury, hydrotechniki i architektury. Obecnie Sweco Polska odpowiedzialna jest za projekty m.in. zabezpieczenia przeciwpowodziowego na Nysie Kłodzkiej, a także ponad 16 km odcinka drogi DK47, tzw. „zakopianki”. Firma zakończyła również planowanie modernizacji rezerwatu Łężczok, jednego z najcenniejszych rezerwatów w Polsce.

- Międzynarodowe doświadczenie Sweco wykorzystujemy obecnie także podczas realizacji polskich projektów. Zainteresowanie, jakim cieszą się polskie spółki należące do Sweco udowadnia, że skandynawskie doświadczenia w prowadzeniu technologicznie zaawansowanych i zrównoważonych projektów mogą z powodzeniem być przenoszone także na polski grunt - mówi Grzegorz Rolski, dyrektor zarządzający Sweco Polska.

O Sweco:
Sweco świadczy międzynarodowe usługi doradztwa technicznego. Zatrudnia niemal 6000 inżynierów, architektów i specjalistów w dziedzinie ochrony środowiska, którzy wspólnie pracują nad tworzeniem społeczeństwa żyjącego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Specjaliści Sweco udzielają specjalistycznych porad o dużej wartości merytorycznej często na wczesnych etapach projektów. Sweco jest członkiem OMX Nordic Exchange w Sztokholmie.

O Sweco Polska
Sweco Polska świadczy kompleksowe usługi w zakresie doradztwa technicznego. Firma zatrudnia ponad 200 wysoko wyspecjalizowanych inżynierów, architektów i ekspertów w dziedzinie ochrony środowiska,
których projekty realizowane są w oparciu o ideę zrównoważonego rozwoju. W skład Sweco Polska wchodzą trzy firmy z wieloletnim doświadczeniem na polskim rynku: Sweco Architekci (dawniej: APA Markowski i Architekci), Sweco Hydroprojekt Kraków (dawniej: Hydroprojekt Kraków) oraz Sweco Infraprojekt (dawniej: Transprojekt Kraków). Głównym obszarem działań Sweco Polska jest projektowanie obiektów infrastrukturalnych, hydrotechnicznych oraz architektonicznych. Szeroki wachlarz kompetencji specjalistów Sweco Polska pozwala na realizację projektów w oparciu o najwyższe światowe standardy.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×