2011-10-11T09:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Inżynierowie z grupy Sweco zrealizują 25-milionowy kontrakt dla Stora Enso

fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Inżynierowie z międzynarodowej grupy konsultingowej Sweco zrealizują wart ponad 25 milionów złotych kontrakt związany ze zwiększeniem zdolności produkcyjnych fabryki papieru w Ostrołęce, jednego z największych zakładów z tej branży w Polsce.

Projekt jest częścią inwestycji fińskiej firmy Stora Enso w maszynę do produkcji nowego typu papieru, której łączny koszt to ponad miliard złotych.

Firma Stora Enso zainwestuje 285 milionów Euro w maszynę papierniczą, która produkowała będzie nowy asortyment papierów przeznaczonych do produkcji tektury falistej. Jej roczne zdolności produkcyjne wynosić będą ok. 450 000 ton, będąc tym samym jedną z największych w branży. Inwestycja przeprowadzona zostanie w fabryce celulozy i papieru Stora Enso w Ostrołęce, największej fabryce koncernu w Polsce.

Eksperci Sweco będą odpowiedzialni za działania inżynieryjne w zakresie: procesu, layout’u, instalacji rurowych, instalacji elektrycznych, automatyzacji, HVAC oraz instalacji przeciwpożarowej. Wsparcie w projekcie Stora Enso zapewnią pracownicy oddziału Sweco Industry z siedzibą w Finlandii oraz wybrane firmy podwykonawcze z Polski. Wdrożenie projektu zajmie około dwóch lat i ma zakończyć się w pierwszym kwartale 2013 roku.

- Fakt, iż Stora Enso zdecydowała się na współpracę z nami pod kątem zwiększenia produkcji w swojej fabryce w Ostrołęce daje nam dużą satysfakcję. Przeprowadzenie tak znaczącej inwestycji świadczy o tym, że rynek podnosi się po długim okresie przestoju, który w szczególności dotknął fabryki celulozy i papieru położone w Europie - mówi Kari Harsunen, dyrektor Sweco Industry.

Od zeszłego roku szwedzka firma konsultingowa Sweco działa również na terenie Polski, zatrudniając blisko 200 specjalistów z dziedziny infrastruktury, hydrotechniki i architektury. Obecnie Sweco Polska odpowiedzialna jest za projekty m.in. zabezpieczenia przeciwpowodziowego na Nysie Kłodzkiej, a także ponad 16 km odcinka drogi DK47, tzw. „zakopianki”. Firma zakończyła również planowanie modernizacji rezerwatu Łężczok, jednego z najcenniejszych rezerwatów w Polsce.

- Międzynarodowe doświadczenie Sweco wykorzystujemy obecnie także podczas realizacji polskich projektów. Zainteresowanie, jakim cieszą się polskie spółki należące do Sweco udowadnia, że skandynawskie doświadczenia w prowadzeniu technologicznie zaawansowanych i zrównoważonych projektów mogą z powodzeniem być przenoszone także na polski grunt - mówi Grzegorz Rolski, dyrektor zarządzający Sweco Polska.

O Sweco:
Sweco świadczy międzynarodowe usługi doradztwa technicznego. Zatrudnia niemal 6000 inżynierów, architektów i specjalistów w dziedzinie ochrony środowiska, którzy wspólnie pracują nad tworzeniem społeczeństwa żyjącego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Specjaliści Sweco udzielają specjalistycznych porad o dużej wartości merytorycznej często na wczesnych etapach projektów. Sweco jest członkiem OMX Nordic Exchange w Sztokholmie.

O Sweco Polska
Sweco Polska świadczy kompleksowe usługi w zakresie doradztwa technicznego. Firma zatrudnia ponad 200 wysoko wyspecjalizowanych inżynierów, architektów i ekspertów w dziedzinie ochrony środowiska,
których projekty realizowane są w oparciu o ideę zrównoważonego rozwoju. W skład Sweco Polska wchodzą trzy firmy z wieloletnim doświadczeniem na polskim rynku: Sweco Architekci (dawniej: APA Markowski i Architekci), Sweco Hydroprojekt Kraków (dawniej: Hydroprojekt Kraków) oraz Sweco Infraprojekt (dawniej: Transprojekt Kraków). Głównym obszarem działań Sweco Polska jest projektowanie obiektów infrastrukturalnych, hydrotechnicznych oraz architektonicznych. Szeroki wachlarz kompetencji specjalistów Sweco Polska pozwala na realizację projektów w oparciu o najwyższe światowe standardy.

REKLAMA
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23  24  25 dk26 dk27  28 dk29
dk30  31  1  2  3  4  5
×