2022-01-13T11:13:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, TYLKO U NAS

Izba Przemysłowo-Handlowa Polska-Azja. Prezes Janusz Piechociński o spotkaniu w Ostrołęce

REKLAMA
REKLAMA
1
2
1

"W Ostrołęce spotkanie z miejscowymi przedsiębiorcami, sytuacja w Regionie, potrzeby kadrowe i edukacyjne firm eksportujących do Krajów Azji" - napisał ostatnio na Twitterze Janusz Piechociński, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja. Zapytaliśmy go, jak przebiegło spotkanie i ostrołęccy przedsiębiorcy są zainteresowani współpracą z krajami azjatyckimi.

Izba Przemysłowo-Handlowa Polska-Azja

Izba Polska-Azja powstała w kwietniu 2016 roku z inicjatywy polskich przedsiębiorców.

- Misją Izby Polska-Azja jest efektywne kojarzenie popytu i podaży dzięki tworzeniu warunków dla rozwoju działalności inwestycyjnej na rynkach wschodnich. Izba skupia zarówno małe firmy, jak i spółki akcyjne, zainteresowane rozwojem oraz współpracą z zagranicznymi partnerami biznesowymi, poszerzeniem swojej sieci kontaktów oraz dostępem do najświeższych informacji dotyczących istotnych wydarzeń w Polsce i na świecie - czytamy na stronie Izby.

Izba Przemysłowo-Handlowa Polska-Azja oferuje dla swoich członków szereg usług związanych z doradztwem gospodarczym, analizą ekonomiczną czy szeroko pojętymi usługami z zakresu PR. Oprócz działalności doradczej Izba organizuje wydarzenia związane z promocją polskich firm za granicą, takie jak misje gospodarcze, wykłady oraz seminaria. Dzięki szerokiej sieci kontaktów oraz bogatemu doświadczeniu swoich członków Izba Przemysłowo-Handlowa Polska-Azja jest atrakcyjnym partnerem biznesowym oraz stanowi wartość dodaną dla każdego podmiotu zainteresowanego rozwinięciem swojej działalności na obcych rynkach oraz wypromowaniem swojej firmy w międzynarodowym środowisku biznesowym. Wśród licznych zalet przynależności do Izby należy wymienić m.in. dostęp do szerokiej bazy kontaktów firm polskich i zagranicznych, możliwość udziału w spotkaniach z przedstawicielami biznesu zagranicznego, reprezentantami władz lokalnych oraz świata dyplomacji, dostęp do licznych materiałów i raportów poświęconych rynkom wschodnim.

Z działalnością Izby można zaznajomić się na oficjalnej stronie internetowej.

Robocze spotkanie w Ostrołęce

Prezesem Izby Polska-Azja jest były wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Na Twitterze napisał on o spotkianiu, które odbyło się 11 stycznia 2022 r. w Ostrołęce. Zapytaliśmy go o szczegóły spotkania i o to, czy przedstawiciele Izby będą częstszymi gośćmi w naszym regionie.

- Było to niewielkie, robocze spotkanie z aktywnymi społecznikami i przdedsiębiorcami - powiedział nam Piechociński.

Jak wskazał nam były wicepremier, spotkanie dotyczyło m.in. kwestii charakteru potencjalnej współpracy z rynkami azjatyckimi. Właściciele firm są żywo zainteresowani kwestią importu i eksportu.

- Duże znaczenie ma to, co się dzieje w Kazachstanie, a wiem, że w Państwa regionie silny jest międzynarodowy transport drogowy - wskazał Piechociński.

Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja ma nadzieję na to, że uda się w Ostrołęce zorganizować otwarte spotkanie, na którym wszyscy zainteresowani przedsiębiorcy będą mogli zaznajomić się z działalnością Izby i z korzyściami płynącymi ze współpracy z nią. Wskazuje również na współpracę z jedną z lokalnych uczelni. Pozostaje mieć nadzieję, że przyniesie to wymierne korzyści dla ostrołęckiego biznesu.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×