zdjecie 7844
zdjecie 7844
2020-03-16T22:38:13+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jak pomóc seniorom w trudnym czasie? Specjalna rola spółdzielni mieszkaniowych

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
1
0
0

Podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta Ostrołęki poruszono temat opieki nad seniorami w trudnym czasie zagrożenia epidemicznego. Specjalną misję w tej sprawie dostaną prawdopodobnie spółdzielnie mieszkaniowe. 

- Z wielu stron słyszę apele, że w Ostrołęce jest bardzo wiele osób w podeszłym wieku, nie wszystkimi tymi osobami na co dzień ktoś się opiekuje. One sobie dają radę, ale w takiej sytuacji, gdy one są w domach, nie każdy ma kontakt po pomoc. Do mnie już kilka osób dzwoniło, abym przekazał panu prezydentowi taki apel, by pan prezydent mógł wystosować pismo do spółdzielni, do harcerzy, do organizacji pozarządowych na terneie miasta, aby w swojej okolicy zwracały uwagę na osoby starsze, które są w domach - mówił radny Mariusz Mierzejewski. 

Prezydent Łukasz Kulik podziękował za troskę i podkreślił, że do niego również słyszał podobne informacje. 

- Takie sygnały do nas też docierały, myślę, że skierujemy takie pismo do spółdzielni mieszkaniowych, żeby zgodnie z ich możliwościami wywieszono taką informację z numerami kontaktowymi do MOPR, który zajmuje się dystrybucją środków żywności czy pomocowym czy pomocy osobom starszym. Wiem, że mamy taki okres, że bardzo wiele osób chce pomagać seniorom. Poprosimy te osoby, żeby zgłaszały się bezpośrednio do nas. Mówimy o harcerzach czy o stowarzyszeniach, które chcą pomóc zgodnie z obowiązującymi procedurami. Rozumiem, że chcemy pomóc seniorom, ale dla mnie sytuacja taka, że harcerze, młode osoby, będą dotarczali bez odpowiedniego zabezpieczenia produkty żywnościowe osobom starszym to sytuacja, w której my zwiększamy te potencjalne ryzyko zachorowania - wskazał. 

Wszystko wskazuje jednak na to, że spółdzielnie mieszkaniowe dostaną specjalną misję:

- Część osób starszych może nie korzysta z internetu, więc byśmy chcieli zwrócić się do spółdzielni, żeby ta informacja była wywieszona na wejściach do klatek schodowych - powiedział Łukasz Kulik. 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×