zdjecie 8733
zdjecie 8733
zdjecie 8733
2021-09-15T16:20:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Jak ułatwić sobie codzienną pracę w Internecie?

Ciągłe wpisywanie haseł, przepisywanie krótkich fragmentów tekstu, brak dostępu do niektórych treści. Każda praca biurowa wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu nudnych, powtarzalnych czynności. Podpowiadamy, w jaki sposób można ułatwić sobie codzienne zadania i zyskać więcej czasu na to, co naprawdę ważne.

Generator haseł

Wiele stron wymaga od nas podania haseł, które powinny mieć określoną długość, zawierać różne znaki alfanumeryczne, małe i duże litery. Co więcej, każde hasło powinno być inne, nie można też używać imion zwierzaków, ważnych dat jak data urodzenia czy rocznica ślubu, ani prostych słów typu „hasło”, „qwerty” lub „1234”.

Pomocą służą dostępne w sieci generatory haseł, na przykład ten oferowany przez ExpressVPN. Specjalny program tworzy losowe i właściwie niemożliwe do odgadnięcia hasła, takie jak „RuD4-jj8bdqtt}ddE” lub „J}<YC5ezA5#Te)RT4xRt-~”. Następnie skorzystać można z bezpiecznych aplikacji jak LastPass, które zapamiętują hasła dla poszczególnych witryn i automatycznie je wpisują. Wystarczy zatem pamiętać jedynie jedno hasło główne, a program zrobi resztę.

Skracanie linków

Czasami zdarza się, że link, który potrzebujemy przesłać jest bardzo długi i bardzo brzydko wygląda w treści wiadomości. W Internecie istnieje szereg programów, na przykład bitly.pl, które skracają linki. Wystarczy wkleić przydługie hiperłącze i jednym kliknięciem generujemy krótki i estetyczny link.

Skróty na klawiaturze

Popularne skróty typu wklejanie, wycinanie i kopiowanie zna każdy. Warto jednak poświęcić chwilę, żeby zapoznać się z innymi skrótami klawiszowymi.

  • Przełączanie między otwartymi aplikacjami: Alt + Tab
  • Cofnięcie ostatnio wykonanej zmiany: Ctrl+Z
  • Zapisanie aktualnej pracy z dokumentem: Ctrl+S
  • Zaznaczenie całej zawartości dokumentu: Ctrl+A
  • Maksymalizowanie okna: F11Windows klawisz logo + strzałka w górę
  • Blokowanie komputera: klawisz z logo systemu Windows + L
  • Otwieranie widoku zadań: klawisz Windows logo + Tab
  • Wyświetlanie i ukrywanie pulpitu: Windows klawisz z logo + D
  • Otwieranie menu Szybkie łącze: Windows klawisz z logo + X

Obejście blokady terytorialnej

Czasem zdarza się, że dane treści nie są z różnych powodów dostępne dla danego obszaru geograficznego. Wówczas przydatna okazać się może funkcja zmiany adresu IP. Adres IP jest identyfikatorem przypisanym do sieci, który służy do rozpoznania podłączonych do niej urządzeń. Dzięki wirtualnej zmianie adresu, treści zostaną odblokowane. Dzięki temu można również na przykład wzbogacić katalog filmów i seriali na platformach streamingowych typu Netflix – dostępność tytułów jest dużo szersza w krajach takich jak Stany Zjednoczone.

Maskowanie adresu IP może również przyczynić się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa w sieci. Ponieważ każda aktywność w Internecie zostawia ślad, w celu ochrony prywatności warto rozważyć zmianę adresu IP, zwłaszcza podczas korzystania z publicznych sieci WiFi, które są niezabezpieczone i mogą stanowić zagrożenie zwłaszcza jeśli chodzi o potencjalną kradzież danych przez osoby niepożądane.

A może wirtualny asystent?

W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą, ale nie posiadających jeszcze własnego biura często wiele czynności wykonuje jedna osoba. Brak przestrzeni pozwalającej na zatrudnienie sekretarki nie jest już jednak problemem. Zwłaszcza ostatnio, w dobie pandemii koronawirusa, coraz popularniejszy staje się zawód wirtualnego asystenta.

Wirtualny asystent to profesjonalista, który pracuje zdalnie i wykonuje obowiązki zbliżone do tradycyjnego sekretarza. Można przydzielać mu na bieżąco zadania, na które w danej chwili jest największe zapotrzebowanie. Dzięki temu prowadzący działalność zostaje odciążony z szeregu czynności, które jest w stanie oddelegować: monitorowanie poczty e-mail, prowadzenie kalendarza, umawianie spotkań, redagowanie dokumentów i tworzenie raportów, czy wprowadzanie danych do systemu.

 

Artykuł sponsorowany.

Zobacz również
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
Dzisiaj:
Wydarzenia
18:00 Stand-up
Kino JANTAR
×