zdjecie 8073
zdjecie 8073
2021-11-18T09:20:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Jak współpracować z agencją SEO?

Jeśli chcesz rozpocząć profesjonalne pozycjonowanie strony internetowej, to przygotuj się odpowiednio nie tylko do wyboru agencji, ale również do całej współpracy. Zawsze, kiedy korzysta się z usług, należy wykonać konkretne kroki - tylko wtedy działania będą najbardziej efektywne. Dowiedz się, co warto wykonać jeszcze przed podpisaniem umowy!

Wybór agencji SEO

Pierwszym krokiem zawsze będzie wybór odpowiedniej agencji. Pamiętaj, aby decydować się na firmy, które mają wieloletnie doświadczenie, a zarazem mogą pochwalić się swoimi wynikami - na przykład poprzez publikowanie Case Study swoich klientów. Ponadto dobrze jest sprawdzić, czy na stronie widnieje zespół, a wśród nich są nie tylko specjaliści, ale również eksperci SEO, copywriterzy oraz inni istotni dla projektów pracownicy. Możesz dodatkowo zapoznać się z opiniami, ale przekonać powinna Cię dopiero umowa. To na niej musi znaleźć się lista obowiązków agencji, sposoby raportowania, a także informacje na temat tego, jakie są Twoje zobowiązania. By usługa była wykonywana prawidłowo, to także klient musi współpracować.

Jak przygotować się do współpracy z firmą pozycjonerską?

Zanim podpiszesz umowę, zgromadź wszystkie informacje, jakich będzie potrzebowała agencja. Sprawdź dostępy do swojej strony - nie tylko do systemu CMS. Ważne jest to, abyś miał je również do FTP. Jest to szczególnie istotne, jeśli konieczne do wprowadzenia będą zmiany, jakich nie da się wykonać z poziomu systemu do zarządzania stroną. Zanim zadzwonisz do wszystkich, którzy wykonywali jakiekolwiek prace na Twojej witrynie, to zwróć uwagę, czy w ogóle istnieje możliwość dostępu do serwera. Przykładowo Shoper jedynie wynajmuje przestrzeń na swoim serwerze, a więc nie udostępnia danych do FTP. Jeśli posiadasz konta Google Analytics, Google Search Console i do innych usług tej wyszukiwarki, to także sprawdź, czy posiadasz dostęp. Agencja SEO powinna otrzymać uprawnienia, aby móc analizować dane, zbierać je oraz dokonywać niezbędnych zmian. Zadbaj również, aby nikt niepowołany nie miał możliwości zalogowania się na Twoje konta. Najlepiej będzie je zmienić. Pomyśl też, jak duże  wsparcie programistyczne posiadasz, czy jesteś w stanie przebudowywać stronę samodzielnie, kiedy zajdzie taka potrzeba. Chodzi o zmiany w kodzie, np. dodawanie nowych kategorii, zmianę menu oraz dynamicznych elementów witryny. Ponadto zastanów się, czy nie planujesz wprowadzać zmian na stronie - to będzie niezwykle istotna informacja dla agencji, która będzie mogła stworzyć odpowiednią strategię dla Twojego biznesu.

Jak przebiega pozycjonowanie i czy masz w tym udział?

Po podpisaniu umowy i przekazaniu dostępów powinien zostać przydzielony Ci Twój opiekun SEO. Jego zadaniem jest wyjaśnianie Ci konkretnych rzeczy, czasem zadzwoni z pytaniem o to, czy można zmienić wcześniej ustaloną strategię, bo pozycjoner uznał to za lepsze dla Twojej witryny. Będzie tłumaczył Tobie na czym polegają podjęte działania. Ma być on dla Ciebie wsparciem, ale jednocześnie może prosić Cię o różne kwestie. Przykładowo - kiedy agencja przygotuje dla Ciebie treści, to będzie prosiła Cię o ich akceptację. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej, bo prędzej trafią one na stronę i zaczną działać. Niekiedy będziesz proszony o wdrożenie pewnych zmian lub udzielenie informacji, na przykład na temat tego, jakie produkty będziesz wprowadzać w przyszłości do swojego sklepu, które z nich są dla Ciebie najbardziej opłacalne. Dzięki temu pozycjonerzy będą mogli skupić się na wyróżnieniu najkorzystniejszych dla Ciebie biznesowo podstron.

Pozycjonowanie to proces, który odbywa się stopniowo - często nie można wykonać niektórych działań przed zrobieniem innych. Na efektywne SEO możesz liczyć wtedy, gdy pozwolisz wdrażać strategię, jaką pozycjoner uważa za najskuteczniejszą. Przy czym nie rezygnuj z raportów i analiz, które przedstawią podejmowane działania oraz efekty. Jeśli poszukujesz agencji SEO, to wybierz firmę transparentną, której zależy na tym, aby klient był świadomy wszystkich procesów. Wtedy możliwe jest wzajemne zaufanie.

 

Artykuł sponsorowany.

Zobacz również
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×