zdjecie 1780
zdjecie 1780
2021-10-27T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Jak wybrać kolor i materiał pudełka na koperty ślubne? Podpowiadamy!

REKLAMA
REKLAMA

Skoro zdecydowaliście już o prezentach w formie gotówkowej, to w co zamierzacie je zbierać? Świetnym pomysłem jest pudełko na koperty ślubne i telegramy. To nie tylko estetyczny, ale też praktyczny element ułatwiający składanie życzeń. Sprawdźcie, jak wybrać takie pudełko!

Pudełko na koperty na ślub – dlaczego to dobry pomysł?

Powód jest bardzo prosty – takie pudełko lub skrzyneczka pozwolą Wam na sprawne przyjmowanie telegramów i prezentów od gości. Zostali oni przez Was poinformowani o rodzaju preferowanych prezentów, więc nikogo nie zdziwi pięknie udekorowane pudełko na koperty. Niezwykle istotne jest, by taki element był w ścisłej harmonii z głównym tematem wystroju sali (jeśli tam będziecie przyjmować życzenia) lub zespolony kolorystycznie z noszonymi przez Was dodatkami. Idealnie będzie pasować białe pudełko na koperty ślubne.

Duże pudełko na koperty ślubne – jaki rozmiar wybrać?

Na pudełko na koperty ślubne liczba gości, których zaprosiliście. Jeśli Wasze wesele ma charakter kameralny i zarezerwowane jest dla niewielu osób, to świadek pana młodego może wyglądać nieco komicznie, mając duże pudełko na koperty ślubne. Z drugiej strony nie może to być zbyt małe pudełko na koperty na ślub, by mogły się do niego zmieścić również telegramy w formie większych kopert. Warianty 220 × 220 × 310 dostępne np. w artMA powinny być w zupełności wystarczające.

Pudełko na koperty Glamour.

 

Dlaczego wymiar pudełka ma istotne znaczenie?

Cała uroczystość ma być przecież idealnie zorganizowana i mieć taki sam przebieg. Dlatego upychanie kopert w kieszeniach marynarki lub, co gorsza, spodni, nie będzie dobrze świadczyło o parze łodej. To prawda, że nie zawsze uda się wszystko perfekcyjnie zaplanować, jednak pudełko na koperty ślubne pozwoli Wam nie martwić się o prezenty, które otrzymacie w tym najważniejszym dla Was dniu.

Drewniane pudełko na koperty ślubne – czy to dobry pomysł?

Zdecydowanie polecamy takie rozwiązanie. Jednym z powodów jest niezwykły urok takiej skrzyneczki, która może mieć wygrawerowane Wasze inicjały i datę ślubu. Z drugiej strony takie drewniane pudełko na koperty ślubne łatwo zamknąć i pozostawić w bezpiecznym miejscu. Po uroczystości ślubnej może służyć jako piękna dekoracja w Waszym salonie. Pudełko z drewna jest trwalsze od papierowych modeli, szczególnie gdy pogoda zacznie płatać figle (czego absolutnie nie życzymy).

Drewniana skrzynka na koperty z ażurowym sercem.

 

Pudełko na koperty ślubne a podziękowania dla gości

Miłym akcentem jest zaangażowanie bliskich osób w przygotowanie podziękowań dla obdarowujących Was gości. Gdy zaproszone osoby złożą Wam życzenia i podarują prezent w kopercie, niezwykle urocze może być wręczenie im cukierka z dedykacją. Dodatkowo rolę osoby rozdającej takie cukiereczki mogą przyjąć najmłodsi. Taki gest spowoduje, że goście nie będą czuć, że świadek pana młodego jest tu tylko w celu zbierania kopert.

Kto trzyma pudełko na koperty?

Rozmawiamy o świadku pana młodego lub panny młodej nie bez przyczyny. To właśnie ta osoba jest odpowiedzialna, by trzymać pudełko na koperty ślubne. Zadanie jest niezwykle odpowiedzialne, a funkcja reprezentacyjna.

Jak zaplanować wręczanie prezentów przez gości?

Gdy uroczystość ślubna dobiega końca, małżonkowie mogą taktownie zasugerować miejsce wręczania prezentów i składania życzeń. Uporządkowany przebieg ceremonii i dalszych chwil włącznie z weselem nie jest niczym niestosownym. Wręcz przeciwnie – goście bardzo chętnie zastosują się do wytycznych. Można je przekazać przez kapłana, urzędnika lub inną osobę udzielającą ślubu. Gdy w ten sposób zaplanujecie czas dla wszystkich chcących Wam złożyć życzenia, z pewnością będzie to dla Was i gości bardzo komfortowe.

 

Materiał zewnętrzny.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×