2015-11-05T09:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Janusz Kotowski nie zabroni występów cyrkowych w Ostrołęce

REKLAMA
REKLAMA

Zakaz występów cyrków i przedstawień z udziałem zwierząt nie będzie wprowadzony w Ostrołęce. Taką decyzję podjął prezydent Janusz Kotowski, odnosząc się do prośby radnego Prawa i Sprawiedliwości Michała Skworońskiego.

Prezydent Janusz Kotowski odniósł się do interpelacji i poinformował radnego Skowrońskiego, że w ostatnich latach to nie on wydawał decyzję na występy cyrków w naszym mieście.

- W ostatnich latach prezydent miasta nie wydawał decyzji zezwalających na postawienie cyrku, gdyż miasto Ostrołęka nie posiada terenów o odpowiedniej powierzchni i położeniu - informuje Kotowski - Właściciele cyrków najczęściej posiadają zgodę na dzierżawę gruntów od właścicieli terenów prywatnych bądź też zarządców nieruchomości np. Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce - dodaje.

Kotowski podkreśla również, że brak jest podstaw prawnych na wprowadzenie zakazu występów cyrkowych z udziałem zwierząt w naszym mieście. Prezydent docenił jednak starania radnego i jego troskę o godne traktowanie zwierząt.

- Właściciele cyrków dysponują dokumentacją poświadczającą, że zwierzęta mają stałą opiekę weterynaryjną, pozytywne wyniki z przeprowadzanych kontroli weterynaryjnych czy też zgodę innych organów, np. Głównego Lekarza Weterynarii,  na występy zwierząt - kończy Janusz Kotowski.

Przypominamy, że radny Michał Skowroński 15 października zwrócił się do prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego z prośbą o zakazanie w naszym mieście występów objazdowych przedstawień, wystaw i pokazów z udziałem zwierząt egzotycznych. Dotyczy to głównie cyrków, w których według niego zwierzęta są zazwyczaj źle traktowane. O interpelacji radnego pisaliśmy w naszym portalu.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3  4  5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30  1  2  3  4  5