2015-11-03T11:00:00+01:00 eOstroleka.pl 10 0 3 10
Ostrołęka,

Problematyczny brak oznakowania na skrzyżowaniu Skierkowskiego i Al. Jana Pawła II [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
3
0
13
Najlepszy komentarz
~Gość, 12:34 03-11-2015,   -
Tak się składa ,że nie jestem instruktorem nauki jazdy ani egzaminatorem i nie widzę problemów na tamtych skrzyżowaniach , a jeżdżę tamtędy dosyć często. Znaków drogowych mamy na wszystkich skrzyżowaniach i drogach tyle ,że trudno je zapamiętać a często się wykluczą i głównie to utrudnia jazdę kiero...
odpowiedz   •   oceń :  
Radny miejski Grzegorz Milewski to specjalista w zakresie przepisów ruchu drogowego, jest bowiem egzaminatorem WORD. W interpelacji do prezydenta Janusza Kotowskiego zwrócił on uwagę na palący problem, znajdujący się u zbiegu ulic Skierkowskiego i Al. Jana Pawła II. Czy newralgiczne miejsce doczeka się odpowiedniego oznakowania?

Równolegle do Alei Jana Pawła II przebiega droga dla pieszych i rowerów, która występuje po dwóch stronach ulicy Skierkowskiego. Piesi i rowerzyści poruszający się tą drogą mają trudność z przejściem lub przejechaniem przez ulicę Skierkowskiego. Wszystko przez to, że na tej ulicy nie ma wyznaczonego przejścia dla pieszych oraz drogi dla rowerów.

- Trudność z przekroczeniem tej jezdni występuje wówczas gdy kilka pojazdów wyjeżdżających z ulicy Skierkowskiego oczekuje na wjazd na Al. Jana Pawła II – opisuje Grzegorz Milewski – Wówczas zatrzymują się w taki sposób, że skutecznie utrudniają komunikację pieszym i rowerzystom. Niejednokrotnie dochodzi do sytuacji konfliktowych pomiędzy kierującymi pojazdami, a pieszymi czy rowerzystami – dodaje.

Jak zaznacza radny Grzegorz Milewski, odpowiednie oznakowanie tego miejsca jest niezbędne i pozwoliłoby w sposób jasny i czytelny określić obowiązki i sposób zachowania się w tym rejonie wszystkich uczestników ruchu. Z pewnością jest to dobra inicjatywa i mieszkańcy tego rejonu Ostrołęki mają nadzieję, iż Janusz Kotowski pozytywnie odniesie się do interpelacji Milewskiego.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 12:34 03-11-2015,   -
Tak się składa ,że nie jestem instruktorem nauki jazdy ani egzaminatorem i nie widzę problemów na tamtych skrzyżowaniach , a jeżdżę tamtędy dosyć często. Znaków drogowych mamy na wszystkich skrzyżowaniach i drogach tyle ,że trudno je zapamiętać a często się wykluczą i głównie to utrudnia jazdę kierowcom.Wydaje mi się że żaden kierowca nie powinien zatrzymywać się na przejściach dla pieszych, ścieżkach rowerowych i skrzyżowaniach blokując ruch i tego powinni uczyć instruktorzy i wymagać egzaminatorzy.Więc problem leży gdzie indziej - nie w oznakowaniu.
odpowiedz   •   oceń :  
~do gość , 13:48 03-11-2015,   -
Trudno, że nie widzisz problemu, który jednak moim zdaniem występuje. Masz rację, że na ścieżkach rowerowych i na przejściach nie można się zatrzymywać. Jednak tam nie ma wyznaczonej ścieżki ani przejścia więc kierujący pojazdem może ustawić się w poprzek drogi dla rowerów, nie naruszając żadnego przepisu. A teraz jak wygląda sytuacja z punktu widzenia rowerzysty czy też pieszego. Jedzie ktoś sobie rowerem po drodze dla rowerów i pieszych dojeżdża do ulicy Skierkowskiego i co dalej? Na jezdni nie ma wyznaczonego przejścia ani przejazdu. Musi przecisnąć się pomiędzy pojazdami, co nie jest łatwe i po przekroczeniu ulicy Skierkowskiego może sobie dalej spokojnie kontynuować podróż drogą dla pieszych i dla rowerów. Czy o to w tym wszystkim chodzi? Chyba nie. Kwestia organizacji ruchu w tym miejscu powinna być jasno i czytelnie określona.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:02 03-11-2015,   -
do do gość
Myślę  ,że to przejście i ścieżka rowerowa jest bardzo widoczna i każdy ją widzi ,  można nawet postawić tam aż 5 znaków nawet i taki Znak A-22 Niebezpieczny zjazd ,tylko wjeżdżając z Jana Pawła brak miejsca przed ścieżką i ciągiem pieszym na postawienia jakiegokolwiek znaku.Znaki drogowe nie zwalniają nikogo od myślenia  Wg mnie większym problemem są te wszystkie znaki plastikowe na wysepkach które zasłaniają widoczność pieszym i kierowcom osobowych bo są na wysokości wzroku i w pewnym momencie zasłaniają całą ulicę lub przechodnia bardzo często są zniszczone przez samochody.
odpowiedz   •   oceń :  
~Tic-tac , 15:03 03-11-2015,   -
Kierowcy jakoś sobie tam radzą. Chyba ważniejsze byłoby położenie na omawianym fragmencie drogi przyzwoitej nawierzchni bitumicznej. Bo to co jest obecnie przypomina tymczasową drogę na budowie. No cóż, prowizorki są najtrwalsze, a w końcu żyjemy w mieście, gdzie ważniejsze są parkingi kościelne niż wygoda mieszkańców.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:39 03-11-2015,   -
[quote=Tic-tac ]Kierowcy jakoś sobie tam radzą. Chyba ważniejsze byłoby położenie na omawianym fragmencie drogi przyzwoitej nawierzchni bitumicznej. Bo to co jest obecnie przypomina tymczasową drogę na budowie. No cóż, prowizorki są najtrwalsze, a w końcu żyjemy w mieście, gdzie ważniejsze są parkingi kościelne niż wygoda mieszkańców. [/quote]
Z kościelnych parkingów korzystają przede wszystkim mieszkańcy ,bardzo często te parkingi są wypełnione do ostatniego miejsca.
odpowiedz   •   oceń :  
~DONA , 15:42 03-11-2015,   -
Popieram poprzednika w kwestii wyglądu tej pożal się Boże  drogi i chodnika.Mamy XXI wiek i takie  przeboje,wyboje od niepamiętnych czasów. A tysiące  dzieci  i  dorosłych przemierza te wertepy nie  mówiac  już o kierowcach i uszkodzonych samochodach.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:48 03-11-2015,   -
Prawdopodobnie efekt będzie taki ,że ten kawałek łączący Jana Pawła i Skierkowskiego zostanie zlikwidowany - bo jest to prowizora pozostała po czasach budowy osiedla.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:53 03-11-2015,   -
[quote=DONA ]Popieram poprzednika w kwestii wyglądu tej pożal się Boże  drogi i chodnika.Mamy XXI wiek i takie  przeboje,wyboje od niepamiętnych czasów. A tysiące  dzieci  i  dorosłych przemierza te wertepy nie  mówiac  już o kierowcach i uszkodzonych samochodach.
[/quote]
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:53 03-11-2015,   -
[quote= ][quote=DONA ]Popieram poprzednika w kwestii wyglądu tej pożal się Boże  drogi i chodnika.Mamy XXI wiek i takie  przeboje,wyboje od niepamiętnych czasów. A tysiące  dzieci  i  dorosłych przemierza te wertepy nie  mówiac  już o kierowcach i uszkodzonych samochodach.
[/quote]
[/quote]
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:04 03-11-2015,   -
No właśnie i tak to funkcjonuje  od co najmniej 2000 roku. Tyle kampanii wyborczych z hasłami "bliżej ludzi", a nikt do tej pory nie pochylił się nad tematem stanu technicznego tego krótkiego przecież odcinka i o znacznym natężeniu ruchu. Tu się uczy przyszłych kierowców nie tylko dla Ostrołęki i pokazuje się im jakie "piękne" drogi są w tym mieście, a to nie są jego obrzeża. Czas to zauważyć  i naprawić niedopatrzenia!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:10 03-11-2015,   -
słusznie ten skrót funkcjonuje już za długo i należy go zlikwidować .Ten kawałek niby ulicy nie ma żadnej nazwy ,ani nawierzchni i jest bardzo niebezpieczny dla rowerzystów i pieszych a nawet pojazdów szczególnie jak jest gołoledź i żaden pojazd nie jest w stanie zatrzymać się przed wjazdem na ul.Jana Pawła.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:24 03-11-2015,   -
Myślę, że likwidacja to zły pomysł, bo przez tyle lat ludzie się przyzwyczaili, zwłaszcza z osiedla obok. Zlikwidować byłoby utrudnić, a chodzi raczej o to, by poprawić nawierzchnię i oznakowanie - tym samym ułatwiając życie szkołom nauki jazdy, egzaminatorom WORD i mieszkańcom, zarówno zmotoryzowanym jak i pieszym.
Warto to zaplanować w budżecie miasta na 2016 rok i załatwić sprawę ku zadowoleniu wszystkich - mimo, że do wyborów  samorządowych jeszcze 3 lata.
odpowiedz   •   oceń :  
~pieszy , 20:13 03-11-2015,   -
chcialbym dodac czemu scierzka rowerowa jes szersza od chodnika dla pieszych mamy tyle kolarzy w miescie ????
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  1  2  3  4