2012-01-18T12:29:00+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Jarosław Kaczyński: „Demokracja nie jest możliwa bez dostępu do mediów wszystkich opcji” [VIDEO]

REKLAMA
zdjecie 5573
REKLAMA

- Mamy do czynienia z wydarzeniem, które dotyczy TV „Trwam”, ale również porządku medialnego w Polsce oraz polskiej demokracji - powiedział podczas konferencji prasowej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

- Demokracja nie jest możliwa bez dostępu do mediów wszystkich opcji, które występują w społeczeństwie - wykazywał.

Zdaniem prezesa PiS tylko jedna opcja polityczna w ostatnich latach ma miażdżącą przewagę w środkach przekazu medialnego. Prawo i Sprawiedliwość, partia z ponad 30-proc. poparciem, jest zaś spychana na margines i w tej dziedzinie.

- Nie można tego zaakceptować (...) To jest problem polskich katolików, którzy są większością społeczeństwa. W PRL-u praw nie mieli w ramach sytemu, dziś też jest tych praw pozbawiona - mówił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński podkreślał, że decyzja o nieotrzymaniu przez TV „Trwam” koncesji została przyjęta z góry. Dlaczego? Jak zaznaczał lider PiS, wystarczy porównać dział informacyjny tej stacji oraz innych telewizji, żeby zobaczyć jak duża jest różnica w przedstawianiu rzeczywistości.

- TV „Trwam” jest nieporównanie bardziej obiektywna. To dzięki niej sytuacja w polskiej świadomości mogłaby się zmienić - mówił.

Kaczyński przypomniał jednocześnie, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w obecnym kształcie jest wyjątkowo partyjna i reprezentuje w zasadzie interesy jednej opcji. Za rządów PiS takiej sytuacji nigdy nie było.

- Chcieliśmy, żeby Sejm skierował tę sprawę do NIK-u. Jeżeli izba przeprowadzi odpowiednie badania, skierujemy sprawę do Trybunału Stanu - zaznaczył.

- Jesteśmy całkowicie zdeterminowani, całkowicie jednoznacznie potępiamy tę decyzję i podejmiemy wszystkie przemyślane kroki, żeby ta sprawa w sposób rozsądny została rozwiązana - zapewnił Jarosław Kaczyński.
[źródło: mypis.pl]

REKLAMA
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
×