eOstroleka.pl
Polska,

Jarosław Kaczyński: „Demokracja nie jest możliwa bez dostępu do mediów wszystkich opcji” [VIDEO]

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
REKLAMA

- Mamy do czynienia z wydarzeniem, które dotyczy TV „Trwam”, ale również porządku medialnego w Polsce oraz polskiej demokracji - powiedział podczas konferencji prasowej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

- Demokracja nie jest możliwa bez dostępu do mediów wszystkich opcji, które występują w społeczeństwie - wykazywał.

Zdaniem prezesa PiS tylko jedna opcja polityczna w ostatnich latach ma miażdżącą przewagę w środkach przekazu medialnego. Prawo i Sprawiedliwość, partia z ponad 30-proc. poparciem, jest zaś spychana na margines i w tej dziedzinie.

- Nie można tego zaakceptować (...) To jest problem polskich katolików, którzy są większością społeczeństwa. W PRL-u praw nie mieli w ramach sytemu, dziś też jest tych praw pozbawiona - mówił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński podkreślał, że decyzja o nieotrzymaniu przez TV „Trwam” koncesji została przyjęta z góry. Dlaczego? Jak zaznaczał lider PiS, wystarczy porównać dział informacyjny tej stacji oraz innych telewizji, żeby zobaczyć jak duża jest różnica w przedstawianiu rzeczywistości.

- TV „Trwam” jest nieporównanie bardziej obiektywna. To dzięki niej sytuacja w polskiej świadomości mogłaby się zmienić - mówił.

Kaczyński przypomniał jednocześnie, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w obecnym kształcie jest wyjątkowo partyjna i reprezentuje w zasadzie interesy jednej opcji. Za rządów PiS takiej sytuacji nigdy nie było.

- Chcieliśmy, żeby Sejm skierował tę sprawę do NIK-u. Jeżeli izba przeprowadzi odpowiednie badania, skierujemy sprawę do Trybunału Stanu - zaznaczył.

- Jesteśmy całkowicie zdeterminowani, całkowicie jednoznacznie potępiamy tę decyzję i podejmiemy wszystkie przemyślane kroki, żeby ta sprawa w sposób rozsądny została rozwiązana - zapewnił Jarosław Kaczyński.
[źródło: mypis.pl]

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×