2014-06-18T15:30:32+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Jarosław Kaczyński: Dymisja rządu Donalda Tuska jedyną właściwą reakcją

REKLAMA
zdjecie 7614
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, fot. mypis.plPrezes PiS Jarosław Kaczyński, fot. mypis.pl
REKLAMA

- Doszło do niezwykłych i bulwersujących wydarzeń, które wskazują na to, że w Polsce łamane jest prawo. W ten sposób, że po pierwsze przedstawiciel rządu – można sądzić, że mający pełnomocnictwa premiera – domaga się nadużyć ze strony banku narodowego, a z drugiej strony szef banku narodowego domaga się tego, by dokonywać zmian w składzie Rady Ministrów. W obu przypadkach mamy do czynienia z działaniami o charakterze nielegalnym – powiedział Prezes PiS podczas krótkiego oświadczenia dla mediów na temat taśm opublikowanych przez tygodnik „Wprost”, a zawierających nagrania ze spotkań m.in. ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza z Prezesem NBP Markiem Belką.

- Mamy do czynienia z opisem sytuacji w państwie, rozkładu aparatu państwowego, fatalnego stanu finansów publicznych oraz bardzo trudnej sytuacji inwestycji, w tym inwestycji bardzo ważnych dla bezpieczeństwa energetycznego państwa – stwierdził Jarosław Kaczyński. Lider opozycji mówił także o aferze Amber Gold i informacji na jej temat, które jak się okazało z nagrań, premier Donald Tusk miał wcześniej niż to przyznawał.

Prezes PiS mówił także o zawartych na taśmach informacjach o załatwianiu przez ważne osoby w państwie spraw o charakterze rodzinnym w aparacie finansowym: - Jednocześnie mamy tam diagnozę odnoszącą się do tego, jak ten aparat finansowy działa. Mamy do czynienia z informacjami, które łącznie biorąc wskazują, że władza oszukuje społeczeństwie – powiedział Jarosław Kaczyński.

Lider opozycji negatywnie ocenia także poziom bezpieczeństwa państwa, który umożliwia podsłuchiwanie najważniejszych osób w kraju: - To jest ilustracja tego stanu rozkładu państwa – mówił Prezes Prawa i Sprawiedliwości.

- Mamy wszelkie przesłanki, żeby uznać, że ta władza musi odejść. Jedyną właściwą reakcją na ujawnienia tych dokumentów jest dymisja rządu Donalda Tuska. Oczekujemy, że dzisiaj o godzinie 15:00 Donald Tusk tę dymisję zgłosi – stwierdził Jarosław Kaczyński.

- Jeżeli jednak to nie nastąpi, to zapowiadamy wotum nieufności dla rządu i tą konferencją prasową otwieramy rokowania międzypartyjne w sprawie kandydata na premiera – powiedział Prezes PiS wskazując, że jego ugrupowanie nie zgłasza z góry kandydata, tylko chce o tym rozmawiać: - Każdy dzień trwania tego rządu zagraża bezpieczeństwu państwa – mówił Jarosław Kaczyński. Jak stwierdził, zdaje sobie sprawę, że zostanie podjęta próba obrony tego rządu poprzez zasłanianie się trudną sytuacją międzynarodową: - To jest taki rząd, który z całą pewnością nie jest w stanie zapewnić nam bezpieczeństwa, ani zrealizować żadnego polskiego interesu – oceniał lider PiS.

Jak stwierdził, kłamliwe są uzasadnienia ministra Bartłomieja Sienkiewicza, który w nagraniach sformułował tezę, że dojście PiS do władzy zagrozi napływowi inwestycji zagranicznych do naszego kraju: - Za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości biliśmy rekordy jeśli chodzi o napływ inwestycji zagranicznych – przypomniał Jarosław Kaczyński.

Źródło: mypis.pl
REKLAMA
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×