eOstroleka.pl
Polska,

Jarosław Kaczyński: Dymisja rządu Donalda Tuska jedyną właściwą reakcją

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, fot. mypis.plPrezes PiS Jarosław Kaczyński, fot. mypis.pl
REKLAMA

- Doszło do niezwykłych i bulwersujących wydarzeń, które wskazują na to, że w Polsce łamane jest prawo. W ten sposób, że po pierwsze przedstawiciel rządu – można sądzić, że mający pełnomocnictwa premiera – domaga się nadużyć ze strony banku narodowego, a z drugiej strony szef banku narodowego domaga się tego, by dokonywać zmian w składzie Rady Ministrów. W obu przypadkach mamy do czynienia z działaniami o charakterze nielegalnym – powiedział Prezes PiS podczas krótkiego oświadczenia dla mediów na temat taśm opublikowanych przez tygodnik „Wprost”, a zawierających nagrania ze spotkań m.in. ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza z Prezesem NBP Markiem Belką.

- Mamy do czynienia z opisem sytuacji w państwie, rozkładu aparatu państwowego, fatalnego stanu finansów publicznych oraz bardzo trudnej sytuacji inwestycji, w tym inwestycji bardzo ważnych dla bezpieczeństwa energetycznego państwa – stwierdził Jarosław Kaczyński. Lider opozycji mówił także o aferze Amber Gold i informacji na jej temat, które jak się okazało z nagrań, premier Donald Tusk miał wcześniej niż to przyznawał.

Prezes PiS mówił także o zawartych na taśmach informacjach o załatwianiu przez ważne osoby w państwie spraw o charakterze rodzinnym w aparacie finansowym: - Jednocześnie mamy tam diagnozę odnoszącą się do tego, jak ten aparat finansowy działa. Mamy do czynienia z informacjami, które łącznie biorąc wskazują, że władza oszukuje społeczeństwie – powiedział Jarosław Kaczyński.

Lider opozycji negatywnie ocenia także poziom bezpieczeństwa państwa, który umożliwia podsłuchiwanie najważniejszych osób w kraju: - To jest ilustracja tego stanu rozkładu państwa – mówił Prezes Prawa i Sprawiedliwości.

- Mamy wszelkie przesłanki, żeby uznać, że ta władza musi odejść. Jedyną właściwą reakcją na ujawnienia tych dokumentów jest dymisja rządu Donalda Tuska. Oczekujemy, że dzisiaj o godzinie 15:00 Donald Tusk tę dymisję zgłosi – stwierdził Jarosław Kaczyński.

- Jeżeli jednak to nie nastąpi, to zapowiadamy wotum nieufności dla rządu i tą konferencją prasową otwieramy rokowania międzypartyjne w sprawie kandydata na premiera – powiedział Prezes PiS wskazując, że jego ugrupowanie nie zgłasza z góry kandydata, tylko chce o tym rozmawiać: - Każdy dzień trwania tego rządu zagraża bezpieczeństwu państwa – mówił Jarosław Kaczyński. Jak stwierdził, zdaje sobie sprawę, że zostanie podjęta próba obrony tego rządu poprzez zasłanianie się trudną sytuacją międzynarodową: - To jest taki rząd, który z całą pewnością nie jest w stanie zapewnić nam bezpieczeństwa, ani zrealizować żadnego polskiego interesu – oceniał lider PiS.

Jak stwierdził, kłamliwe są uzasadnienia ministra Bartłomieja Sienkiewicza, który w nagraniach sformułował tezę, że dojście PiS do władzy zagrozi napływowi inwestycji zagranicznych do naszego kraju: - Za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości biliśmy rekordy jeśli chodzi o napływ inwestycji zagranicznych – przypomniał Jarosław Kaczyński.

Źródło: mypis.pl
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×