zdjecie 2017
zdjecie 2017
zdjecie 2017
2012-03-19T16:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Jarosław Kaczyński na Śląsku: Prezes PiS w Częstochowie, Sosnowcu, Katowicach, Mysłowicach, Bytomiu i Bielsku-Białej [VIDEO]

REKLAMA
fot. mypis.pl fot. mypis.pl
REKLAMA

W miniony weekend Jarosław Kaczyński gościł na Śląsku. W piątek był w Częstochowie oraz Sosnowcu. W sobotę w Mysłowicach, Katowicach i Bytomiu, a w niedzielę odwiedził Czerwionkę-Leszczyny i Bielsko-Białą.

- Takie wizyty to rutyna działalności politycznej - mówił Kaczyński w czasie spotkania z dziennikarzami. - Rozpoczynam objazd od województwa śląskiego. Ten objazd nie ma celów wyborczych. Chodzi o zorientowanie się w nastrojach naszych zwolenników, bo to oni zwykle przychodzą na spotkania, ale także naszych przeciwników. Chcemy też pokazać naszą diagnozę, propozycję, jak rządzić Polską lepiej. Bo w naszym przekonaniu rządy są złe - powiedział w Częstochowie prezes PiS.

W spotkaniach z mieszkańcami Jarosław Kaczyński poruszył m.in. kwestie dotyczące sytuacji ekonomicznej Polski i Polaków, mówił o wymiarze duchowym społeczeństwa w dobie obecnej walki z Kościołem oraz odniósł się do polityki międzynarodowej.

Mówiąc o sytuacji ekonomicznej powiedział m.in., że Polska płaci obecnie rachunki za nieudolną politykę obecnego rządu Donalda Tuska. Mówił przede wszystkim o problemach emerytur, braku realizacji recept dla matek z dziećmi, które odchodzą od okienek w aptekach bo nie stać ich na zapłacenie za drogie leki, drogich przedszkolach i szeregu innych złych sytuacji, które mają miejsce w naszym kraju. Wskazał, że swego czasu był plan wprowadzenia Rady Gospodarczej, która miała działać przy Prezydencie śp. Lechu Kaczyńskim. Wytłumaczył jej ideę, z której obecny minister finansów Jacek Rostowski wraz z obecną ekipa rządzącą zrezygnował. W ocenie Jarosława Kaczyńskiego była to zła decyzja.

- Oszczędzanie w obecnym kształcie wygląda w następujący sposób - sięga się do płytkich kieszeni. Był czas, aby sięgnąć do kieszeni głębokich, i PiS przedstawił propozycję w tym zakresie. Równocześnie, to trzeba podkreślić, nie jesteśmy za podnoszeniem podatków - mówił stanowczo Jarosław Kaczyński. - W Polsce mamy niewielki sektor bankowy, to po pierwsze, a po drugie, mamy dopiero tworzącą się gospodarkę rynkową i dlatego zagrożenia spowodowane kryzysem są zdecydowanie mniejsze. Dlatego też kryzys nie do końca dotyka Polski. Więc jeśli ktoś państwu mówi, że to przez kryzys jest taka sytuacja a nie inna, to wprowadza państwa w błąd - wyjaśniał prezes PiS.

O sytuacji duchowej Polaków mówił w kontekście badań socjologicznych, które zostały wykonane po katastrofie smoleńskiej. Wynikało z nich, że 90 proc. społeczeństwa to realna wspólnota, która czuje zobowiązanie wobec siebie.

- Taki stan rzeczy powinien ucieszyć polskie elity, jednak było inaczej, starano się prowadzić akcje przeciwko pochówku Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Wawelu, czy haniebne zachowania wobec krzyża, itp. (…) To pokazuje, że obecna władza odrzuca wszelkie wartości. Pokazuje to m.in. walka z Kościołem, której ostatnio jesteśmy świadkami. Mamy do czynienia z sytuacją, w której część społeczeństwa się mobilizuje (organizuje różnego rodzaju akcje, kluby, ruchy) i z drugiej strony są osoby, które chcą zniszczyć tradycyjne wartości. Musimy bronić Kościoła. (…) Atak na instytucję jaką jest Kościół, wartości, Polskę i polskość jest cyniczny i odrażający - mówił Jarosław Kaczyński.

W kwestii polityki zagranicznej, szef PiS mówił m.in.: - Jest bardzo źle. Doprowadzono do daleko idącej degradacji Polski. To metoda pochyłej wieży.

Stanowczo też wyraził swoje przekonanie, że polityki pt. „zdajemy się na łaskę” nie da się prowadzić.
- Wyjść z tego możemy tylko poprzez wywieranie nacisku na rząd. To jedyna skuteczna metoda, aby coś się zmieniło. Władza kiedy ją docisnąć, ustępuje. Społeczeństwo musi być twarde i zjednoczone, a władza będzie się z nim liczyć - tłumaczył.

Po swoim wystąpieniu Jarosław Kaczyński odpowiadał na pytania mieszkańców.

Wszystkie spotkania miały charakter otwarty. W sumie wzięło w nich udział kilka tysięcy osób.

Jarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami CzęstochowyJarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami KatowicJarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami BytomiaJarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami Czerwionki-LeszczynyJarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami Bielsko-Białej
[źródło: mypis.pl]

REKLAMA
zdjecie 2017
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×