eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jednostki OSP z naszego regionu otrzymały solidne wsparcie na zaplanowane inwestycje i zakupy [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Blisko pół miliona złotych finansowego wsparcia otrzymały jednostki ochotniczych straży pożarnych z powiatu ostrołęckiego i ostrowskiego. Dzięki środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej możliwe będzie np. wykonanie instalacji fotowoltaicznej, zakup nowego sprzętu i wyposażenia czy wsparcie młodzieżowych drużyn pożarniczych.

W środę 5 października w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce odbyło się oficjalne podpisanie kilkunastu umów na dofinansowanie jednostek OSP między przedstawicielami WFOŚiGW a reprezentacjami poszczególnych jednostek i samorządów, za pośrednictwem których środki zostaną przekazane. W spotkaniu uczestniczyli m.in. zastępca prezesa WFOŚiGW w Warszawie Kamila Mokrzycka, dyrektor WFOŚiGW Radosław Stachacz, starości ostrołęccy - Stanisław Kubeł i Krzysztof Parzychowski.

Dotacje na zakup sprzętu i wyposażenia służącego do prowadzenia akcji ratunkowych i usuwania skutków zagrożeń trafi do osiemnastu jednostek OSP. Większość przyznanych dotacji pokrywa w całości koszty zakupów. Wsparcie otrzymały OSP w Bogutach-Piankach, Gocłach, Jasienicy, Kadzidle, Królach Dużych, Lipnikach, Łątczynie, Łysych, Malinowie, Milewie Wielkim, Nurze, Olszewie Borkach, Opęchowie, Ostrołęce, Przyjmach, Starej Ruskołęce, Starym Lubotynium i Wąsewie. Każda z jednostek otrzymała średnio po około 20 tysięcy złotych.

Na aktywowanie młodzieżowej drużyny pożarniczej OSP w Brzozowym Kącie otrzymało niemal 5,5 tysiąca złotych, a OSP w Kramowie Lipskim 12 750 zł. Do jednostek w Sulęcinie Szlacheckim, Szulborzu Kotach i Broku trafi po 15 000 na ten cel.

Gmina Kadzidło uzyskała dotację w wysokości 26 640 złotych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku remizy OSP, z kolei strażacy ochotnicy z Dobrołęki otrzymali dotację w wysokości 29 700 złotych na wymianę źródła ciepła na ekologiczne oraz modernizację instalacji CO w strażnicy.

Łącznie w bieżącym “rozdaniu” wartość dotacji przekazanych przez WFOŚiGW jednostkom OSP wynosi niemal pół miliona złotych.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×